fbpx
Close

Riia VEF-i noor lätlane andis oma nime üles tänavuses NBA draftis

-Arturs Kurucs | Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

-Arturs Kurucs | Foto: CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Tänavusel hooajal Paf Eesti-Läti korvpalliliigas Riia VEF-i eest pallinud 20-aastane ja 193 cm pikkune viskav tagamängija Arturs Kurucs andis oma nime üle tänavuseks NBA draftiks.

Alates aastast 2017 Hispaania suurklubi Baskonia hingekirjas olnud noor lätlane laenati tänavuseks hooajaks Riia VEF-ile. Sarnaselt laenas Baskonia BC Kalev/Cramosse Kurucsi meeskonnakaaslase Sander Raieste.

Cesises sündinud Arturs on NBA-s Brooklyn Netsis palliva Rodions Kurucsi noorem vend.

Kurucs näitas Riia VEF-i eest tänavu korralikku klassi, kui Meistrite liigas tõi 14 mängu ja 30,4 minutiga keskmiselt 10,6 punkti, 3,2 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu. Eesti-Läti liigas olid samad numbrid 25 kohtumist, 27 minutit, 14,4 punkti, 3,1 lauapalli ja 3 söötu.

Lätlasi mängis NBA-s lõppenud hooajal koguni neli – Kristaps Porzingis (Dallas), Rodions Kurucs (Brooklyn) ning Davis Bertans ja Anzejs Pasecniks (mõlemad Washington).

Veel on ennast järgmises NBA draftis üles andnud ka 19-aastane ja 190 cm pikkune lätlasest mängujuht Arturs Zagars, kes kuulub Hispaania suurklubi Badalona Joventuti ridadesse ja teinud juba debüüdi ka Läti rahvuskoondises.

scroll to top