Riismaa ja Koršunov kerkisid üleplatsimeesteks, Mitt pääses algviisikusse

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Itaalia tugevuselt kolmandas liigas olid nädalavahetusel võistlustules Hugo Erkmaa ja Arnold Miti koduklubid. Astme võrra madalamal tasemel pidasid mänge Kirill Koršunovi ja Joonas Riismaa kodumeeskonnad.

Arnold Miti koduklubi Civitanova Marche Virtus sai kaotuse, jäädes pühapäeval võõrsil 69:82 (24:18, 13:15, 18:20, 14:29) alla Pescara Amatorile.

Algviisikus platsile pääsenud Mitt sai mänguaega 11 minutit, mille jooksul viskas ta 2 punkti (kahesed 1/2), võttis 2 lauapalli ja tegi 2 pallikaotust.

Civitanova Marchel on nüüd kirjas 11 võitu ja 11 kaotust, millega hoitakse Serie B C-alagrupis 8. ehk viimast play-off’i viivat kohta.

Hugo Erkmaa tööandja Napoli Basket teenis laupäeval võidu, kui alistas koduväljakul Valmontone Virtuse 89:62 (31:19, 17:19, 16:13, 25:11). Erkmaa väljakul ei käinud.

Napoli jätkab Serie B D-alagrupis 5. kohal, olles kogunud 16 võitu ja 8 kaotust.

Joonas Riismaa kodumeeskond Montale Libertas Basket sai laupäeval kirja kaotuse, vandudes kodus 75:81 (12:25, 21:21, 21:12, 21:23) alla Aglianale.

Pingilt sekkunud Riismaa viibis väljakul lõpuks ligi 32 minutit ning tõi selle ajaga üleplatsimehena 26 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 4/8, vabavisked 8/9). Lisaks kogunes tema arvele 3 lauapalli, üks resultatiivne sööt, 3 vaheltlõiget, üks pallikaotus ja üks isiklik viga.

Kaotuse pidi vastu võtma ka Kirill Koršunovi koduklubi Livorno Don Bosco, kes jäi pühapäeval koduväljakul 67:88 (18:17, 20:19, 18:25, 11:27) alla Lucca CMB Juniorile.

Algviisikus alustanud Koršunov viibis väljakul 32 minutit, mille jooksul viskas üleplatsimehena 19 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 4/5, vabavisked 5/6) ja võttis ühe lauapalli.

Livornol on nüüd kirjas 9 võitu ja 12 kaotust, mis annab neile Serie C Toscana regioonis 9. koha. Montale jätkab 8 võidu ja 13 kaotusega 10. positsioonil.