Riismaalt järjekordne võimas kaksikduubel, Mitt ja Erkmaa uuendasid isiklikke punktirekordeid

-Joonas Riismaa | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel Itaalia kolmanda ja neljanda liiga palliplatsidel käinud eestlastest õnnestus võidupunkt hankida Joonas Riismaal, kelle järjekordne hiilgemäng aitas Montale napi võiduni. Hooaja isiklikke punktirekordeid nihutanud Arnold Mitt ja Hugo Erkmaa ning korralikult mänguaega teeninund Gregor Kuuba koduklubid pidi vastu võtma kaotuse.

Montale (2-4), kes alustas hooaega 4 järjestikuse kaotusega, suutis pingelise heitluse järel võõrsil 92:90 (22:22, 25:24, 24:20, 21:24) üle mängida Altopascio Nuovo Basketi (1-4). Mõelmapoolsete võimalustega kohtumises suutis Montale kahel korral kahekohalise eduseisu maha mängida (45:35; 63:51), jäädes 3 minutit enne kohtumise lõppu hoopis 77:85 kaotusseisu. Tugeva lõpuga kallutati mäng siiski enda kasuks ning saadi tabelisse teine järjestikune napp võidupunkt. Tulist kohtumist iseloomustab mängujärgselt kodumeeskonnale määratud 180 eurone trahv kohtuniku suunas saadetud ähvarduste tõttu.

Joonas Riismaa sai 30 minuti jooksul kirja hooaja juba viienda 30-punkti mängu, tuues üleplatsimehena 31 silma (kahesed 10/13, kolmesed 2/2, vabavisked 5/6). Toscana nimelise alagrupi resultatiivsustabeli tippu (25,4 punkti) kerkinud 17-aastane ääremängija lisas kontosse ka hooaja neljandat kaksikduublit tähistavad 11 lauapalli, 2 korvisöötu, 4 pallikaotust ning kaks isiklikku viga. Seitse kaugviset tabanud Mattia Gangale toetas koduklubi 26 punktiga. Stefano Orsini vastas Altopascio poolel 20 silmaga.

Livorno Don Bosco (1-4) sõitis külla tabeliseisus kõrvuti asetsevale Valdarnole (1-4) ning kaotas tasavägise kohtumise 55:61 (12:16, 14:12, 12:17, 17:16). Mõlemad meeskonnad olid tõsises hädas kaugvisetega – kodumeeskond tabas 17%-liselt ning Livorno suutis 19st üritusest läbi korvirõnga saata vaid ühe kolmese (5%).

Teist mängu järjest algviisikus alustanud Gregor Kuuba arvele jäi 26 minutiga 6 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 0/1, vabavisked 0/1), hooaja kõrgeimad 6 lauapalli ning ka üks pallikaotus. Stefano Mori tõi Livorno parimana 14 punkti. Valdarno ridades kerkis üleplatsimeheks Mirko Brandini 17 silmaga.

Aste kõrgemal (Serie B) seitsme kaotusega hooaega alustanud Soresina Gilbertinal (0-7) oli hea võimalus mõru seeria lõpetada, kui võõrsil mindi vastamisi sarnase teenistuslehega Mestre Vega (0-7) klubiga. Viigiliselt lõppenud avaveerandaja järel sõitis kodumeeskond vaikselt, aga kindlalt eest ära ning võttis 99:80 (20:20, 27:20, 28:24, 24:16) võidu. Mestre heast rünnakurütmist räägib kõnekalt nende suurepärane kaugvisketabavus (12/24 ehk 50%).

Hooaja edenedes üha kindlamaid esitusi näitav Arnold Mitt uuendas enda isiklikku punktirekordit, visates 30 mänguminutiga 13 silma (kahesed 6/9, vabavisked 1/1). Esimest korda 30-minuti piiri ületanud 208-sentimeetrise keskmängija saagiks langes ka 5 lauapalli, üks viskeblokeering ning miinuspoolele kaks pallikaotust. Viis kolmest tabanud Matteo Lottici tõi Soresina ridades 16 silma, Mauro Pinton säras Mestre särgis üleplatsimehena 28 punktiga.

Avellino (1-5) kohtus võõrsil Napoli PSA Sant´Antimoga (3-4) ning pidi tagasihoidliku avapoolaja järel (29:44) numbritega 70:81 (15:20, 14:24, 17:14, 24:23) tunnistama hooaja kuuendat kaotust. Kohtumise lõpuks 20 pallikaotust sooritanud Napoli kasuks rääkisid lauavõitlus (39:28) ning parem tabavus kaugvisetel (37% vs 25%).

Hugo Erkmaa rassis väljakul koguni 35 minutit ning kogus 15 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 2/6, vabavisked 3/5), olles sealjuures 8 hangitud lauapalliga meeskonna parim. Protokolli märgiti ka 2 vaheltlõiget ning sama arv pallikaotusi. Ainsana Erkmaast rohkem visanud Domenico Marzaioli tõi Avellino kasuks 17 silma, Napoli edukaim Sergio Biagio panustas võitu 18 punkti.