fbpx
Close

Robert Valge: kui ACB-s hakkab minuteid kogunema, siis sealt pole koondisekutse kaugel

Avatar
-Robert Valge | Foto: San Pablo Burgos/M. González

Kui pikalt oli Eesti korvpallurite jaoks pigem Itaalia see koht, kuhu mindi juba noormängijana karjääri alustama kui ka väljakujunenud pallurina tegusid tegema, siis järjest enam on eestlasi jõudmas ka Hispaaniasse. Juba mitmeaastase Hispaania kogemusega on 21-aastane tagamängija Robert Valge, kes veidi isegi märkamatult on oma karjääri samm-sammult edendanud.

“Hispaanias algab mul kolmas hooaeg, seega päris “aastaid” ma siin veel mänginud ei ole. Esimene hooaeg olin LEB Goldi (tugevuselt teine liiga – toim.) tipus olevas Palencias ja eelmisest suvest ACB (kõrgliiga – toim.) tõusnud Burgoses. Mõlemal hooajal treenisin põhivõistkonnaga, aga mänguminutid sain suuresti farmklubis. Sügisel olin korra rendil LEB Silveris (tugevuselt kolmas liiga – toim.) mängivas Plasencia klubis,” selgitas Valge oma Hispaania karjääri Korvpall24.ee portaalile.

Kui palusime 192 cm pikkusel tagamehel võrrelda erinevate Hispaania liigatasemete vahet, siis tuli sealt konkreetne vastus: “Tasemevahed on üsna selge. Näiteks, kui võrrelda kõrgliigatiimi esiliiga võistkonnaga, siis trenni tehakse rohkem ning need on intensiivsemad ja pikemad ning puhkeaega antakse vähem. Ühesõnaga, tööd tehakse palju rohkem. Kolmanda ja neljanda liigaga ei olegi mõtet üldse võrrelda, sest juba trennide kvaliteedivahe on suur. Kõrgliiga võistkonnas on tase ikkagi nii kõrge, et iga trenn käib kõva võitlus selle nimel, et mitte teistele alla jääda.”

-Robert Valge | Foto: San Pablo Burgos/M. González

Tänavuseks hooajaks on Valge valmistumas koos Burgose meeskonnaga. Burgos on veidi enam kui 176 000 elanikuga linn Põhja-Hispaanias ajaloolises Vana-Kastiilias, kus kohalikud on korvpalliusku: “Siin on korvpall kindlasti kõige populaarsem spordiala. Meil on suur saal, mis mahutab umbes 8-9 tuhat pealtvaatajat ning see on kogu aeg täiesti täis. Fännid on väga kirglikud ja laulavad ning möllavad kogu mängu. Mängupäev on kohalikele kindlasti pidupäev, sest juba tund enne mängu on saali ümbrus inimesi täis, kellel juba ka laul lahti. Kui ma õigesti mäletan, siis hiljuti sai Burgose fännklubi ACB kõige parema fännklubi auhinna.”

Eesti meistriliigas on Valge nime taga kaks hooaega, kui aastatel 2014-16 esindas ta Pärnut. Hooajal 2015/16 oli ta klubis ka väga olulises rollis, kui keskmiselt 25 minutiga tõi 10 punkti, 1,9 lauapalli ja 1,3 korvisöötu. Välismaale siirdumist peab noormees ise ainuõigeks sammuks.

“Otsus Eestis kaugemale vaadata oli kindlasti õige samm. Mul oli seda tol hetkel ka natuke lihtsam teha, sest olin värskelt Eestis gümnaasiumi lõpetanud. Täna olen oma valikuga väga rahul, sest kus mujal oleks mul võimalus Euroliiga ja NBA meestega koos mängida ja treenida. Hetkel on Burgose põhisatsi uks algavaks hooajaks lahti ning olen hooajaeelsetes mängudes kenasti 12 hulka mahtunud, kuigi kindlasti mängin sel hooajal ka farmklubis,” sõnas Valge.

Kuigi Hispaania kõrgliigatiimi kuulumine võiks justkui tähendada ka koondiseringi pääsemist, siis seda kutset pole noortekoondistes ka liidrirolli täitnud Valgele veel jõudnud. “Meeste koondise koha pealt tundub, et Pärnu oleks mängimiseks parem valik olnud…” naljatas Valge, kuna hetkel on koondisega töös koguni kolm Pärnu Sadama mängumeest. “Aga usun, kui Hispaania kõrgliigas hakkab minuteid kogunema, küll see Alar Varrakuni jõuab ja sealt ei ole ka koondisekutse kaugel!”

Burgose põhimeeskonna liidriteks on algaval hooajal tõenäoliselt ameeriklased Deon Thompson ja Branden Frazier, ukrainlasest tsenter Vjatšeslav Kravtsov, serblased Goran Huskic ja Ognjen Jaramaz ning uruguailane Bruno Fitipaldo.

Valge on juba sel hooajal saanud väärtuslikke kogemusi, kui käis väljakul näiteks ka kuulsate Madridi Reali staaride vastu ning kostitas neid kolmepunktiviskega.

scroll to top
Inline
Inline