Rytas ja Kitsing pöörasid viimase kolme minutiga kaotusseisu tugeva Prantsusmaa klubi vastu võiduks

-Kristjan Kitsing | Foto: Siim Semiskar

FIBA korvpalli Meistrite liigas pidas Kristjan Kitsingu koduklubi Vilniuse Rytas teisipäeval ära teise vooru mängu, kui võõrsil oldi vastamisi Prantsusmaa kõrgliigaklubi Strasbourgiga. Rytas tegi hea avaveerandi, kuid vastastele kuulusid ülejäänud veerandajad ja ligi kolm minutit enne lõpuvilet juhiti 81:76. Rytas vastas 7:0 spurdiga ning vormistas sellega 83:81 (26:16, 22:26, 21:23, 14:16) võidu.

Visketabavuses jäi Rytas peale 51,0% – 45,6%. Lauavõitlus jäi 32:32 viiki, kuid ründelaud kuulus Strasbourgile 13:8. Korvisööte andis Rytas rohkem 17:13, vaheltlõikeid tegi enim Strasbourg 8:4. Pallikaotuseid kogunes Rytasel 15, Strasbourgil 11.

Algviisikusse kuulunud Kristjan Kitsing sai 19,3 minutit mänguaega ning viskas 6 punkti (kolmesed 2/5). Lisaks võttis ta 2 lauapalli, andis ühe korvisöödu ja tegi 2 isiklikku viga.

Martynas Echodas viskas Rytase parimana 23 punkti. Mindaugas Girdziunas lisas 12 ja Arnas Butkevicius 10 silma, kellest viimane hankis veel 6 lauapalli. Andrew Goudelock sai kirja 9 punkti, 4 lauapalli ja 4 korvisöötu ning Dovis Bickauskis ja Maurice N’dour kogusid 8 punkti ning 4 lauapalli.

Vastaste poolelt oli peatamatus hoos Brandon Jefferson, kelle nimele jäi üleplatsimehena 31 punkti ning veel võttis ta 4 lauapalli ja andis 6 korvisöötu. 23 punkti ja 7 lauapalliga järgnes Bonzie Colson ning 9 silma tõi DeAndre Lansdowne.

Meistrite liigas on Rytas uuesti võistlustules 8. detsembril, mil võõrustatakse Riia VEF-i. Läti esindusklubi oli teisipäeval Rytasega samal ajal võõrsil vastamisi kreeklaste Peristeriga ning kätte saadi 84:81 võit. E-alagrupis on seis vägagi põnev, kuna kõik neli meeskonda on seni ühe võidu ja kaotuse kogunud.