Saku II liiga võidu peale mängivad Tallinna Kalev/TLÜ II ja RSK Tarvas

-Ander Talu | Foto: Ain Liiva

Eesti korvpalli Saku II liigas selgusid kaks finalisti, kui Tallinna Kalev/TLÜ duubelmeeskond alistas 88:80 BC Viljandi/telliauto.ee võistkonna ja RSK Tarvas oli 87:69 parem Reinar Halliku Korvpallikool/Jõhvi SK-st.

Esimeses poolfinaalis juhtis Kalev/TLÜ poolajaks 17 punktiga, kuid viimasele neljandikule mindi vastu üheksapunktilises eduseisus. Neljandal veerandajal ei suutnud Viljandi seitsmest punktist lähemale pääseda ning kokkuvõttes teeniti kaheksapunktiline kaotus.

Kalev/TLÜ parimana viskas Marcus Merimaa 27 punkti. Aleksei Ronkel lisas 16 silma. Vastaste poolelt tõi koguni 32 punkti Rauno Meerits. Vägeva kaksikduubli tegi Vaiko Riives, kelle nimele jäi 21 punkti ja 19 lauapalli.

Teises vastasseisus oli poolajaks Tarvas kuue punktiga peal ning kolmanda veerandajaga kasvatati vahe kümnele silmale. Viimasel kümnel minutil Halliku Korvpallikool kaotusseisu enam vähendada ei suutnud ja lõpuks tuli vastaste 17-punktilist paremust tunnistada.

Tarvase suurimaks skooritegijaks kerkis Ander Talu, kelle arvele jäi 25 punkti. Võrdselt 12 silma lisasid Renato Lindmets ja Mihkel Kurg. Halliku Korvpallikooli resultatiivseim oli Ülar Sala 22 punktiga. Reinar Hallik lisas 17 ja Andrus Lehismets 12 punkti.

Basket.ee veebilehe teatel peetakse 14. aprillil Viljandi ja Halliku Korvpallikooli vaheline pronksimäng kell 12.30. Finaalkohtumine algab kell 15.00.