Tartu lõpetas põhihooaja suureskoorilises mängus võiduga Valga-Valka vastu

-Tartu Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Alexela korvpalli meistriliigas pidasid põhihooajal oma viimase mängu Tartu Ülikool ja neile külla sõitnud Valga-Valka Maks&Moorits, kellest esimene teenis 98:86 võidu.

Esimesed kaks veerandaega kuulusid Tartule vastavalt 21:17 ja 30:29, kuid kolmandaga suutis Valga vahe vähendada neljale puntkile. Viimasel kümnel minutil suutis siiski kodumeeskond oma paremuse maksma panna ja kokkuvõttes 12-punktilise võidu tabelisse juurde kirjutada.

Võitjate parimana tõi 22 silma Steven Cook. 19 punkti lisas Kristjan Kitsing ning 14 silma Janar Talts. Tanel Soku arvele jäi 9 punkti ja 10 resultatiivset söötu. Valga eest viskas 20 punkti Edgars Lasenbergs. Rain Raadik lisas 13 ning Toms Leimanis ja Egert Haller võrdselt 11 silma.

Tartu jääb oma poolfinaalvastast ootama paarist Rapla Avis Utilitas – Tallinna Kalev/TLÜ. Valga-Valka alustab veerandfinaali juba teisipäeval, kui võõrustatakse Pärnu Sadamat. Paari võitja kohtub poolfinaalis BC Kalev/Cramoga.

Meistriliiga põhiturniiri viimane mäng toimub 14. aprillil, kui vastamisi lähevad Rapla ja Kalev/TLÜ.