fbpx
Close

Siim Raudla 3×3 koondise avalöögist: nägime ära kitsaskohad, mida parandama hakata

-Ballzy/Tallinn | Foto: Reigo Kimmel

-Ballzy/Tallinn | Foto: Reigo Kimmel

Kuu aja pärast toimuvaks 3×3 korvpalli maailmameistrivõistlusteks ettevalmistust alustanud Eesti koondis pidas neljapäeval oma esimesed võistlusmängud, kui Ghetto Basket Pro Camp nimelisel turniiril Riias saadi avapäeval kaks võitu ja üks kaotus.

Eesti koondis mängib Riias koosseisus Maik-Kalev Kotsar, Jaan Puidet, Joonas Järveläinen ja Oliver Metsalu, kes asendab Kalev/Cramoga hooaega lõpetavat Martin Dorbekut.

Ühe võidu teenis Ballzy/Tallinn nime all mängiv tiim lätlaste Ghetto Basketi vastu skooriga 16:11 ning 21:5 mängiti üle Ghetto Basket U18. 16:21 kaotus võeti vastu Ukraina 2 meeskonnalt.

Reedel ootab ees viimane alagrupimäng Venemaa U23 meeskonna vastu, kellel seni kolmest mängust kolm võitu.

“Hea algus, sest Eesti koondis tuli siia peamiselt trenni tegema ja 3×3 formaati meelde tuletama. Hetkel ei ole sellele tiimile pandud kohustust enne 8. juunit ühtegi mängu võita, kuid ega ei minda ka ühtegi mängu kaotama,” kommenteeris turniiri kohapeal jälgiv Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel.

“Ukraina üllatas ja näitas, et kui korraks kaitses veidi järele annad, siis pandi kohe mitmed väga hullud visked sisse. Ma usun, et sellest kaotusest õpib tiim rohkem kui kahest võidust.”

Kimmeli sõnul kahes võidumängus oli Eesti kaitsemäng väga heal tasemel ja vastased tundsid ennast väljakul ilmselgelt ebamugavalt. Kaotusmängus lasti aga rihm korraks lõdvemaks ja kohe saadi ukrainlastelt hea õppetund.

“Reedel on kaks mängu veel kindlasti tulemas ja hetkel hakkavad mehed mängu videoülevaadet analüüsima, seega ettevalmistus käib kõrgel professionaalsel tasemel,” selgitas Kimmel olukorda.

3×3 koondise peatreener Siim Raudla: “Mehed esinesid ootuspäraselt. Keegi ansamblist välja ei kukkunud, kuid nähti ära kitsaskohad, mida järgmistes trennides hakatakse likvideerima.”

scroll to top