fbpx
Close

Kirill Koršunov elust Itaalias: keeleoskus on muutnud mind avatumaks ja rõõmsamaks

-Kirill Koršunov | Foto: Erakogu

-Kirill Koršunov | Foto: Erakogu

2015. aasta suvel Erkmaa Korvpallikoolist Itaaliasse siirdunud 18-aastane ja kahemeetrine ääremängija Kirill Koršunov on oma tänavuse hooajaga Serie C tasemel mängivas Livorno Don Bosco meeskonnas rahul ning loodab järgmisel hooajal veel parema stabiilsuse saavutada.

“Sel hooajal on läinud väga hästi, paremini kui eelmisel kahel aastal. Vahepeal oli küll randmevigastus, aga taastusin ära ja olin jälle platsil,” rääkis noormees portaalile Korvpall24.ee.

“Itaalias on korvpallitreeningud jõulisemad ja pingelisemad kui mul olid Eestis ja minu füüsiline vorm on tunduvalt paranenud. Kolme aastaga olen ära õppinud suhtlemistasemel itaalia keele ja tänu sellele, et saan nüüd rohkem meeskonnakaaslastega suhelda, olen muutunud avatumaks ja rõõmsameelsemaks. Olen kaaslastega saanud headeks sõpradeks ja see on meeskondliku edu saavutamiseks väga oluline.”

Koršunovi koduklubi on Livorno Don Bosco, mis on Itaalia läänerannikul, Toscana regioonis asuva umbes 160 000 elanikuga sadamalinna klubi. Aastatel 2001-07 mängis klubi Itaalia kõrgliigas, kuid kukkus lõpuks aste madalamale, kus 2009. aastal võlgade tõttu pankrotistus. Kunagi kõrgliiga-aastatel on klubis mänginud näiteks sellised NBA väljakutelt tuntud mehed nagu Brad Miller ja Charlie Bell ja kahekordne Euroliiga tšempion Drew Nicholas.

Livorno Don Bosco on juriidiliselt küll uus klubi, kuid varasemalt oli tegemist esindusmeeskonna noorteakadeemiaga. Klubi mängib Toscana regioonis Serie C Gold tasemel ning põhiturniir lõpetati tänavu 8 võidu ja 18 kaotusega, mis andis 14 tiimi hulgas 10. koha. Play out seerias suudeti lõpuks liigasse püsimajäämine ka kindlustada.

Koršunov kogus Serie C tasemel 22 kohtumisega keskmiselt 9,1 punkti, 5,3 lauapalli ja 0,7 korvisöötu. “Selle liiga tase on küllaltki kõrge ja meie meeskond on võrreldes teiste tiimidega väga noor. Meie mängijate keskmine vanus on umbes 17 aastat,” kommenteeris Koršunov ja lisas: “Mul on klubiga 5-aastane leping, millest kolm aastat on juba kohe läbi saamas. Järgmise hooaja eesmärkideks on püsida tervena ja mängida kogu hooaja jooksul stabiilselt ja kindlalt.”

“Tore, et kindlustasime liigasse püsimajäämise, mis meile on suur kergendus. Meil on ainult kolm täiskasvanut mängijat ning kõik teised mängivad ka U18 sarjas. Nüüd me saame keskenduda täielikult U18 mängudele, et pääseda finaalturniirile. Selleks on vaja veel kolm mängu võita,” sõnas Koršunov.

(Tänu ekslikule infole käis Korvpall24.ee portaalis mõni aeg tagasi läbi info, et Livorno Don Bosco U18 tiim on koha finaalturniiril juba kindlustanud. See ei vasta tõele. Vabandame!)

“U18 hooaeg on seni olnud väga edukas ja ma saan kinnitada, et tänavune on olnud minu jaoks seni kõige parem hooaeg Itaalias. Kui me pääseme veel ka finaalturniirile, siis näitame seal kõige paremat mängu, mida me oskame,” oli Koršunov positiivne.

Itaalias on mängimas mitmeid Eesti noorkorvpallureid ning Koršunov jälgib ka nende tegemisi: “Suhelda teistega eriti ei jõua, kuid hoolega jälgin seda, mida teevad endised Erkmaa KK mängijad. Kõige rohkem huvitavad muidugi Hugo Erkmaa ja Joonas Riismaa mängud, sest ka nemad mängivad Toskaana regioonis ja olen nendega kohtunud ka platsil nii Itaalia meistrivõistlustel kui teistel turniiridel.”

scroll to top