fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar: sain loa tulla 3×3 koondisesse, kuna ettevalmistus tuleb professionaalne

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval toimus Ballzy esinduses Tallinnas pressikonverents, kus avaldati Eesti 3×3 korvpallikoondise liikmed, kes juunis sõidavad Filipiinidele esindama meie koondist maailmameistrivõistlustele.

Koondise peatreener Siim Raudla valis mängijateks neli saalikorvpallist väga tuntud meest, kui ookeani tagant tuleb Maik-Kalev Kotsar, Rootsi liigast Jaan Puidet, Inglismaalt Joonas Järveläinen ja Eesti valitsevast meisterklubist Martin Dorbek.

Eesti publiku jaoks kõige salapärasemaks liikmeks selles tiimis on kahtlemata South Carolina ülikoolimeeskonnas viimastel aastatel särama löönud keskmängija/suur äär Maik-Kalev Kotsar.

“Eesti koondise esindamine on alati auasi ja väga hea tunne. Varasematel aastatel pole seda võimalust mul olnud, kuna olen pidanud individuaalselt tööd tegema,” sõnas Korvpall24.ee portaalile viimased aastad eestlaste pilgu alt ära olnud Kotsar, kes tänavu suvel teeb kaasa täisprogrammi – nii meeste rahvuskoondise tsükli kui ka 3×3 koondisega MM-i.

“Esialgu ma alustasin ülikoolitreeneritega juttu muidugi 5×5 koondisekutsest. Tutvustasin peatreener Frank Martinile seda võimalust ja sain kiirelt jah-sõna. Ta austab väga palju oma rahvuse esindamist. 3×3 puhul ta küsis esmalt, kas ettevalmistus saab olema professionaalne. Kui ma vastasin jah, siis sain loa tulla, kuna tegemist on nüüd olümpiaalaga,” meenutas Kotsar oma jutuajamisi South Carolina ülikoolis.

Kotsari arvates võib selle 3×3 koondise suurimateks plussideks lugeda mängijate intensiivsust ja kaitsemängu: “Meil on võimekus kaitses vastaseid tugevalt pressida ja sundida neid tegema halbu lahendusi selle 12-sekundilise ründeaja jooksul. Kõik neli mängijat peavad olema kaitsespetsialistid, kuna lõpuks taandub kogu esitus meeskonna peale ja kaitsemängu ei saa suhtuda individuaalselt.”

Kotsar käis 2013. aastal Eestit esindamas U18 MM-il Indoneesias, kus nad pidid koos Joosep Indermitte ja Sten Olmrega mängima kogu turniiri kolmekesi, kuna neljas mängija Karl-Martin Kask vigastas ennast vahetult enne väljalendu.

“Natuke ikka mäletan sellest turniirist, peamiselt ikka seda, et füüsiliselt oli ilma vahetuseta mängimine väga raske. Mäletan, et mulle meeldis 3×3 formaat. Nüüd olen muidugi pikemaks kasvanud ja lihasmassi juurde võtnud ning roll on väljakul ehk veidi muutunud, aga üldiselt meeldib väga,” ootab 21-aastane noormees MM-turniiri.

Kotsari sõnul on turniirini jäänud kuu piisav aeg, et nelikus kokkumäng leida ning rollid väljakul paika loksutada.

Kellele söödaks ta aga palli, kui otsustavas mängus oleks vaja viimasel sekundil tabavat kaugviset? “Oleneb, kes vaba on. Kui ma olen vaba, siis ma risti ette ei löö ja viskan ise peale, kui ma vaba ei ole, siis tean hea meelega teravust ja söödan välja – ükskõik kellele, sest usaldan oma meeskonnakaaslasi.”

3×3 MM mängitakse 8.-12. juunini Filipiinidel, Manilas, maailma suurimas sisesaalis – 55 000 inimest mahutavas Philippine Arenal. Eesti alagrupikaaslased on Sloveenia, Poola, Jaapan ja Ecuador.

Vaata pildigaleriid pressikonverentsist SIIT.

scroll to top