fbpx
Close

Jaan Puidet: alguses võime olla rabedad, aga meil on kuu aega, et meeskonda ehitada

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

-Jaan Puidet | Foto: Siim Semiskar

Teisipäeval toimus Ballzy esinduses Tallinnas pressikonverents, kus avaldati Eesti 3×3 korvpallikoondise liikmed, kes juunis sõidavad Filipiinidele esindama meie koondist maailmameistrivõistlustel.

Koondise peatreener Siim Raudla valis mängijateks neli saalikorvpallist väga tuntud meest, kui ookeani tagant tuleb Maik-Kalev Kotsar, Rootsi liigast Jaan Puidet, Inglismaalt Joonas Järveläinen ja Eesti valitsevast meisterklubist Martin Dorbek.

“Siim Raudla alustas minuga sel teemal suhtlemist juba novembris. Kui nüüd lõpuks asi konkreetseks läks, siis ma mõtlesin nädala-kaks ja kui Siim tagasi helistas, siis ütlesin jah-sõna ära. Ei olnud väga pikk protsess,” meenutas Puidet Korvpall24.ee portaalile enda kutsumist koondisesse.

Rootsis näitas Puidet tänavu väga võitluslikku mängu ning kerkis Jämtlandi meeskonna peatreeneri üheks lemmikmängijaks. Rootsis oma tiimi parima lauavõitlejana hooaja lõpetanud Puideti puhul mainisid värsked 3×3 tiimi meeskonnakaaslased samuti tema plussidena ära just selle, et ta võtab vajadusel kõik lauapallid maha.

Aga mida näeb Puidet oma tiimikaaslaste suurimate plussidena? “Maik-Kalev Kotsaril on tema suurus, samas on ta ka liikuv. Martin Dorbeku trump on alati olnud kaitsemäng, kuid sel hooajal on ta Kalev/Cramos näidanud, et suudab ka rünnakul teha. Joonas Järveläinen on puhas ründemängija – kui on vaja korvi, siis annad palli Joonase kätte ja ta toob selle ära. Tal pole sooja ega külma, kas ta viskab sisse või mööda.”

3×3 koondisega MM-il edukaks esinemiseks peavad saalikorvpalluritena tuntud mehed harjuma teistsuguse mängustiiliga. “Füüsiliselt on see mäng ränk ja jõuline, kohati jäetakse mingid vead vilistamata.”

Puidet ei näe ka probleemi selles, et Martin Dorbek liitub tiimiga alles siis, kui Kalev/Cramo Alexela meistriliiga hooaja lõpetab: “Martin suudab igale poole sulanduda. Meie kolm peame nii kaua Kotsarit tundma õppima. Mina natuke tean teda, kuid põhiline saab olema vaadata, kuidas Joonas ja Maik omavahel läbi hakkavad saama.”

“Eesti on nii väike, et kõik teavad üksteist või on omavahel mänginud. Maik on ainuke meist, keda kaua pole nähtud siin ja täpselt ei tea, mida talle väljakul meeldib teha ja mida mitte. Temale sobivad nüansid tuleb selle ajaga üles leida,” selgitas Puidet.

“Sellepärast me kuu aega varem kokku saamegi ja nendele turniiridele mängima läheme, et kokkumängu harjutada. Me võime alguses olla täiesti rabedad ja saada ükskõik kelle käest tappa, aga sellest tuleb teha omad järeldused. Kuu aega on meil võimalik seda meeskonda ehitada!” vaatas Puidet tulevikku.

3×3 MM mängitakse 8.-12. juunini Filipiinidel, Manilas, maailma suurimas sisesaalis – 55 000 inimest mahutavas Philippine Arenal. Eesti alagrupikaaslased on Sloveenia, Poola, Jaapan ja Ecuador.

Vaata pildigaleriid pressikonverentsist SIIT.

scroll to top