fbpx
Close

Maik-Kalev Kotsar: pean järgmisel hooaja suutma meeskonda rohkem panustada

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Ekraanitõmmis

-Maik-Kalev Kotsar | Foto: Ekraanitõmmis

Maik-Kalev Kotsar tõusis South Carolina Gamecocksi (17-16) üheks liidriks, kui neljapäeval kaotati SEC konverentsi teises ringis Arkansas Razorbacksile (22-10) 64:69. Tõenäoliselt on South Carolina jaoks sellega tänavune hooaeg lõppenud.

Peatreener Frank Martin oli oma meeskonna suhtes üsna kriitiline: “Kogu hooaeg on meie probleem see, et me ei suuda asju ellu viia. Pärast minutilist vaheaega läheme platsile ja ei saa hakkama, järgmisel rünnakul proovime järgmist kombinatsiooni, jälle ei saa hakkama.”

Kuigi Arkansas juhtis kohtumist ühel hetkel juba 15 punktiga, siis Kotsari meeskond suutis teha võimsa tagasituleku ja vähendada vahe umbes kolm minutit enne mängu lõppu kahe silma peale.

“Me võitlesime, et mängu tagasi tulla. Kogu tiim võitles ja lõpuks otsustas mõni üksik rünnak, kus me ajasime asjad sassi, ei suutnud oma asju ära teha või lauapalli ja lahtisi palle kätte saada,” sõnas Kotsar mängu järel.

“Iga korv, mis nad viskasid tegi meile haiget, kuid suutsime mängu tagasi tulla. Viimasel paaril minutil ei lõpetanud me rünnakuid korralikult ja ei võitnud 50-50 olukordi,” vastas Kotsar sarnasele küsimusele.

Kui küsiti, mida Kotsar sellest hooajast õppis või uueks hooajaks endaga kaasa võtab, siis vastas eestlane: “Võtan kaasa selle, et iga päeva peab paremaks saama ning õppisin, et pean suutma meeskonna edusse palju rohkem panustada, kui ma tänavusel hooajal seda tegin.”

Kotsar oli South Carolina meeskonnas tänavu keskmiselt paremuselt kolmas skooritegija ja paremuselt teine lauavõitleja, kui 33 mänguga kogus ta keskmiselt 8,0 punkti, 4,8 lauapalli, 1,4 korvisöötu ja 0,9 caheltlõiget. Visketabavus väljakult oli eestlasel 42,6% ning vabaviskejoonelt 56,6%.

Debüütaastaga võrreldes pani eestlane pea igas statistilises kategoorias tublisti juurde, vaid lauapallide keskmine number oli mullusega võrreldes sama ning visketabavus langes 49% pealt 42,6% peale.

scroll to top