Kotsari poolt veetud South Carolina langes SEC turniiril konkurentsist

Maik-Kalev Kotsar | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

Maik-Kalev Kotsar tõusis South Carolina Gamecocksi (17-16) üheks liidriks, kui neljapäeval kaotati SEC konverentsi teises ringis Arkansas Razorbacksile (22-10) 64:69.

Kuigi Arkansas juhtis kohtumist ühel hetkel juba 15 punktiga, siis Kotsari meeskond suutis teha võimsa tagasituleku ja vähendada vahe umbes kolm minutit enne mängu lõppu kahe silma peale.

Eestlasest ääremängija tõi 34 minutiga 15 punkti (kahesed 7/11, vabavisked 1/2), 7 lauapalli (neist 5 ründelauast), 2 korvisöötu, 3 pallikaotust ja 2 isiklikku viga.

Chris Silva kogus South Carolina poolel 15 punkti ja 11 lauapalli ning võitjate edukaim oli 17 punkti visanud Jaylen Barford.

South Carolina peab nüüd ootama, kas vastav komitee valib neid NCAA finaalturniiril osalejate hulka või mitte. Tõenäoliselt seda ei juhtu, kuid 11. märtsil toimuval “valimispäeval” saab asi lõplikult selgeks.