fbpx
Close

Sten Olmre: korvpall on nagu jalgrattasõit – kui oskad, siis kaua ei lähe, et kõik taas meelde tuleks

-Sten Olmre | Foto: Siim Semiskar

-Sten Olmre | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäeval Paf Eesti-Läti korvpalliliigas 94:83 võiduga Pärnu Sadama üle oma avavõidu tabelisse teeninud TalTechi resultatiivseimaks kerkis 18 punkti visanud Sten Olmre. Mäletatavasti otsustas 24-aastane ja 192 cm pikkune andekas tagamees eelmise hooaja alguses paljudele ootamatult justkui karjääri tipus aja maha võtta ning loobus mõneks ajaks kõrgliigakorvpallist. Nüüd on mees palliplatsil tagasi ning enda sõnul vaimselt värskemana.

Korvpall24.ee portaal palus mängumehel esmalt analüüsida, kas võit Pärnu vastu tuli raskemalt kui oleks pidanud ning mis oli põhjuseks. “Arvestades meie esimest kahte mängu, siis ootasimegi rasket kohtumist. Meil on selline võistkond, et midagi lihtsalt kätte ei tule ja kõik oleneb meist endast. Kui saame hästi minema, on võimalik kõiki võita, miks mitte isegi suuri hammustada. Aga, kui anname kuskil natuke järgi või ei ole piisavalt keskendunud, siis on kohe kõigi vastu raske,” rääkis Olmre.

Eelmises kodumängus lasi TalTech endale visata üle saja punkti ja Joonas Järveläinen ütles, et Hiina reisist oli meeskonna energiatase madal. Kas see aspekt on vahepeal paranenud? “Raske on mul kommenteerida, mis energiaga keegi mängis. Pigem meil tulevad kohati miniklassi vead sisse: kes unustab kaitses aidata, kes laseb keskelt läbi või kes pole piisavalt keskendunud. Valmiera ja tänase mängu vahe oligi see, et suutsime pisiasju veidi paremini teha ja kohe oli natuke lihtsam mängida,” vastas mängumees õhku visatud küsimusele.

TalTechi meeskonnal on tänavusel hooajal vähemalt paberil üsna arvestatav ründearsenal ning Olmre usub, et just rünnakus peitubki nende tiimi edu võti. “Mu isiklik arvamus on, et meie mäng algab ründest. Kui mängime rünnakul meeskondlikult, ei tee raskeid viskeid ja lihtsaid pallikaotuseid, siis on meil kaitses palju kergem mängida. Meile visatakse palju korve poolkiiretest, mis tõmbab meie energia maha ja vastastel hoo üles. Pigem ongi küsimus selles, kuidas me suudame oma egod maha suruda ja rünnakul rohkem palli liikuma panna. Siis tulevad normaalsed lahendused. Pikad teavad, millal lauda tuleb minna ja lühikesed on valmis tagasi jooksma. Pole isegi nii tähtis, kas visked lähevad sisse või mööda, vaid see, kui häid lahendusi me teeme.”

Olmre tegi eelmisel hooajal korvpallist mõningase pausi, kui pärast hooaja alustamist TalTechis otsustas ta esmalt liikuda esiliigasse Paide Viking Window ridadesse ning enne hooaja lõppu läks üldsegi välismaale ära. Küsisime noormehe käest, kas talle räägiti tagasitulekuks auk pähe või see oli tema enda suur tahe. “Eks natuke mõlemat,” muigas Olmre ja lisas: “Eks ikka rohkem oli minu enda huvi, sest vastu tahtmist ma midagi ei tee. Positiivne emotsioon on tagasi ja korvpall on tore.”

Olmre sõnul polnud tema paus korvpallist nii pikk, et see peaks kuidagi tema mängu mõjutama. “Vaatasin, et kahe ametliku mängu vahe oli kaheksa kuud. Tihti teevad mängijad vigastuste tõttu pikemaidki pause. Mul on tunne isegi endisest parem, teatav vaimne värskus on. Meel on positiivne ja ma ei tee sunnitööd siin. Küll need mängulised nüansid ja tunnetus tule tagasi. See on nagu jalgrattasõit – kui oskad, siis väga kaua ei lähe, et kõik taas meelde tuleks.”

Mäletatavasti tuli Olmre paus üsna varsti pärast seda, kui noormees tegi Eesti koondise särgis Saku suurhallis Iisraeli vastu suurepärase mängu. Kas noormehel oleks motivatsiooni taas pürgida ka sini-must-valge lipu alla? “Kõigepealt peab vaatama, mida koondise juhid otsustavad. Kas üldse kutset enam tulebki. Siis mõtleme edasi.”

Olmre sõnul pole mõtet hooaja praeguses faasis veel arutada, mis hakkab saama 20-30 mängu pärast ning mis kohtadele lõpuks meeskond mängib. Küll oli ta nõus, et TalTechis on piisavalt kvaliteeti Eesti-Läti liigas play-offi jõudmiseks ning täieliku õnnestumise puhul ka suure kolmiku avaringis vältimiseks, mis tähendaks põhiturniiril viiendat või kõrgemat kohta.

Järgmine kohtumine on TalTechil juba laupäeval, kui võõrsil minnakse vastamisi Rapla Avis Utilitase meeskonnaga.

scroll to top