fbpx
Close

Sten Olmre: Moskva CSKA vastu minna on pingevabam kui Valgaga mängida

-Sten Olmre mängus Moskva CSKA vastu | Foto: Siim Semiskar

-Sten Olmre mängus Moskva CSKA vastu | Foto: Siim Semiskar

Korvpallipodcastis “Möödavise” viimati külas käinud TalTechi tagamees Sten Olmre meenutas saates ka oma kahte hooaega Eesti esindusklubis BC Kalev/Cramos, kus ta noore mehena sai kaks aastat ametit õppida. 16-aastasena Eestis kõrgliigadebüüdi teinud ja kolm aastat vanemana juba ka VTB Ühisliigas märgi maha saanud Olmre jaoks on kõvemate vastastega isegi lihtsam mängida kui endast selgelt nõrgematega.

Olmre nõustus saatejuhi hinnanguga, et ta pole väljakul pabistaja tüüp. Enda sõnul teda väga ei huvita, kes parasjagu vastu astub, tema mängib ikka ühtemoodi. “Mida kõrgemal tasemel mees (vastas) on, seda pingevabam mängida on,” rääkis Olmre.

“VTB liiga näide ongi hea, kui ma veel Cramos mängisin. Kui mängida Moskva CSKA vastu, siis seal on palju vähem pinget, kui minna Valga vastu. Kui mängid Valga vastu ja sind katab keegi suvaline Läti noor ja sa mängid kehvasti, siis tekib küsimusi, mille jaoks ma iga päev trennis käin. Aga kui Nando De Colo vastu mängides ei tule välja, siis De Colo lihtsalt ongi parem. Mis seal enam pabistada, tuleb lihtsalt täiega panna,” analüüsis Olmre.

24-aastane tagamees sõnas, et tema karjääris oli Kalev/Cramo etapp väga oluline. Ja seda mitte niiväga VTB Ühisliigas pallimise tõttu, vaid pigem seepärast, et ta sai näha, kuidas sellise taseme tippklubis igapäevane töö käib. “Ma nägin, kuidas profimängijad tegutsevad – mida nad teevad ja kuidas nad teevad. Kuidas trenni tehakse ja kuidas käitutakse,” oli Olmre selle võimaluse üle tänulik.

Olmre sai aastatel 2014-16 noore mehena Ühisliigas kahel hooajal kokku kirja 16 mängu kogus keskmiselt veidi vähem kui 10 minutiga 2,8 punkti ja ühe lauapalli.

Kuula saadet:

scroll to top