Tallinna Kalev alistas esiliiga trilleris lisaajal G4S Noorteliiga, Tarvas jätkab täiseduga

-Renato Lindmets | Foto: Siim Semiskar

Tänasel Mustal Reedel ei jäänud saalid mängijatest tühjaks, vaid Saku I liigas peeti neli alagrupimängu.

Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (4-2) kohtus võõrsil BC Kalev/Cramo I (2-3) meeskonnaga ning võitis 82:69 (17:12, 25:19, 19:27, 21:11). Väljakult paremini tabanud tartlased võitsid poolaja 11 punktiga, kuid Cramo jõudis Karl-Peeter Junki kolmesest 1:07 enne kolmanda veerandaja lõppu 55:55 viigini. Mängu murdehetkeks sai olukord 4:48 enne lõpuvilet, kus tartlaste 65:63 eduseisus vilistati Madis Soodlale tehniline viga, millele järgnes 40 sekundit hiljem ka viiendaks isiklikuks osutunud ründeviga. Maaülikool pööras väljakuperemeeste hetkelise mõõna 17:2 vahespurdiks ning kirjutas tabelisse viienda võidupunkti.

Tartlaste poolel oli heas viskehoos kuus kolmest tabanud Jaagup Russak 31 punktiga. Senises seitsmes mängus 45%-lise (20/44) täpsusega kolmeseid tabanud mängumees panustas võitu ka 5 lauapalli, 4 söötu ja 3 vaheltlõiget. Joosep Russak lisas 15 silma ja 5 lauapalli.

BC Kalev/Cramo I veduriteks kujunesid täna igiliikurid Mario Polusk ning Indrek Kaarlep 14 punktiga. Kolm kolmest tabanud Polusk jagas kaaslastele ka 8 tulemuslikku söötu. Karl-Peeter Junk tõi 13 punkti ja hankis 5 lauapalli, Vitali Komar lisas 12 punkti ja 7 lauapalli. Esiliiga parim lauavõitleja Madis Soodla jõudis 11 punkti ja 14 lauapalliga kaksikduublini.

RSK Tarvas (6-0) alistas võõral väljakul Betoonimeister/Tskk/SK Nordi (2-4) 96:87 (28:24, 19:19, 27:20, 22:24) ning jätkab esiliigas täiseduga. Avapoolaja 4 punktiga võitnud Tarvas ei lasknud kodumeeskonda viimasel kahekümnel minutil kordagi juhtima. Kolmanda veerandaja keskel tegid külalised 52:51 eduseisus otsustava 11:0 spurdi ning hoidsid tekkinud vahet kuni kohtumise lõpuni.

Renato Lindmets tõi Tarvale 26 punkti ja hankis ka 9 lauapalli. Kaksikduubliga hiilgas Janis Vahter (19 silma ja 10 lauapalli), Mihkel Kurg lisas 15 punkti ja 4 söötu. Kristo Saage noppis 13 punkti kõrvale 9 lauapalli ning jagas 7 korvisöötu.

Betoonimeistri skoori eest hoolitsesid Tiit Talumaa ning Siim Laur, kes tõid vastavalt 24 ja 23 punkti. Margus Klementsov viskas 8 punkti, hankis 12 lauapalli, jagas 4 söötu ning sooritas 4 vaheltlõiget.

Karulaugu Spordikeskuses läksid vastamisi KK Viimsi/Noto (4-2) ja Tamsalu Los Toros/TalTech (3-3). Kodumeeskondade must reede esiliigas jätkus ning Tamsalu võttis 95:79 (21:20, 18:22, 36:18, 20:19) võidu. Võrdse avapoolaja järel sai Viimsile saatuslikuks kaks külaliste vahespurti. Esimene neist toimus kolmanda veerandaja esimese nelja minutiga, kui Los Toros viskas 21 punkti Viimsi 4 vastu. Viimasel setil jõudsid väljakuperemehed 4:50 enne mängu lõppu veel 10 punkti kaugusele (73:83), kuid ei saanud seejärel järgneva 3 minuti jooksul ühtegi punkti ning peagi vaatas tabloolt vastu 73:95 kaotusseis. Tamsalu mängijad tabasid suurepäraselt kaugviskeid (11/19 ehk 58%), samas kui Viimsil oli eemalt tabamisega tõsiseid raskusi (5/27 ehk 19%).

Tamsalu eest tegi hea etteaste Eesti-Läti Ühisliiga karastusega Eric Schmalz, kes kogus 23 punkti, 6 lauapalli ja 5 söötu. Argo Orumaa lisas 16 punkti (kolmesed 3/3), 8 lauapalli ning 4 korvisöötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Arthur-Herman Entsik (14 silma ja 8 lauapalli), Raiko Orumaa (12) ja Aron Kuusik (10 punkti ja 6 söötu).

Viimsit vedas Gaspar Bibikov 25 punktiga, võrdselt 12 punkti tõid Andreas Märtson, Joosep Indermitte (6 söötu) ja Mihkel Allorg (13 lauapalli).

Õhtu lõpetuseks pakkusid tõelise põnevusetenduse KA Tallinna Kalev/TLÜ (5-1) ja G4S Noorteliiga (3-2). Koduväljakul mänginud kalevlased teenisid hooaja kuuenda võidupunkti alles lisaajal numbritega 95:91 (18:17, 19:24, 18:20, 24:18, 16:12). Mäng kujunes tasavägiseks esimesest veerandajast alates ning kohtumise suurimaks vaheks jäi Noorteliiga 48:37 eduseis kolmanda veerandaja alguses. Teisel poolajal valdavalt juhtrollis olnud külalised olid veel 49 sekundit enne normaalaja lõppu 6 punktiga ees (79:73), kuid Henri-Sten Vainola kaks järjestikust kolmest tõid tabloole viiginumbrid. Kui mängu lõpuni jäi 20 sekundit, eksis Karl-Kristjan Karpin mõlemal vabaviskel, kuid blokeeris järgmises olukorras Erik Lutsu pealeviske. Normaalaja viimasel rünnakul oli Lutsul võimalus mäng võita, kuid tema vise ei tabanud. Lisaaega alustasid paremini külalised, olles 2:22 enne perioodi lõppu ees 88:82. Kalevlased leidsid taaskord jõudu spurtida ning kui lisaaja lõpuni jäi 52 sekundit, viis Romet Käämeri kolmene kodumeeskonna 90:88 juhtima. Karpini vabavisked tõid tabloole viiginumbrid 90:90, kuid lõpusekunditel väljakuperemehed enam võitu käest ei andnud.

Tallinna Kalevi resultatiivseimaks tõusis Daniel Beilinson 19 punkti ja 6 sööduga. Erik Luts lisas 18 silma, 9 lauapalli ja 3 vaheltlõiget, neli kolmest tabanud Henri-Sten Vainola tõi samuti 18 punkti. Alvar Väli kontosse jäi 14 punkti ja 8 lauapalli.

Karl-Kristjan Karpin tegi selle hooaja parima etteaste, kogudes 21 punkti ja hankides 11 lauapalli. Ran Andre Pehka oli väga lähedal kolmikduublile (14 punkti, 11 lauapalli ja 9 söötu). Markus Ilves lisas 14 punktile ka 3 viskeblokeeringut. Jaan-Erik Lepp tõi 13 silma ja 4 vaheltlõiget, mitmekülgse mänguga paistis silma Oliver Suurorg (8 punkti, 7 lauapalli, 8 söötu ja 4 vaheltlõiget).

Seitsme vooru järel juhib esiliigat täiseduga RSK Tarvas, KA Tallinna Kalev/TLÜ-l on 6 võitu ning Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid meeskonnal 5 võidupunkti.