Tallinna Kalev katsetab koos NBA staaridega maailmameistriks kroonitud kogukat blokimasinat

-BeeJay Anya | Foto: J. Carpenter/Wikimedia commons

Tähelepanelikumad korvpallisõbrad on ehk märganud, et Tallinna Kalev/TLÜ on meeskonda juurde toonud uue võõrleegionärist mängumehe BeeJay Anya, kes seni üheski mängus osalenud pole. Treeningutel kaasa tegeva ameeriklase mittemängimise põhjus on proosaline, nimelt on mees selleks liiga kehvas füüsilises vormis.

24-aastane ja 206 cm pikkune kodanikunime Chukwunonso Nduka Anya kandev mees on väga huvitava taustaga korvpallur, kellele Wikipedia andmetel hinnatakse kaalunumbriks 147 kg, kuid visuaalsel jälgimisel võib sinna tõenäoliselt mingi arvu kilosid veel juurde liita.

Suure ääre ja tsentri positsioonil mängiv pallur on Kalevi mänedžeri Oliver Lälli sõnul klubisse toodud klausliga, kui ta saab ennast kehaliselt soovitud vormi, siis pääseb ka väljakule. Enne kuu aja möödumist Lälli sõnul Anyat mängimas tõenäoliselt ei näe ning pigem on tegemist projektiga järgmist hooaega silmas pidades.

Seni on kogukas mängumees kõik vahe-eesmärgid aga täitnud ning liigub Lälli hinnangul õiges suunas. Oskusi ja klassi mehel peaks olema, kuna tegemist on 2012. aasta U17 vanuseklassi maailmameistriga, kes koos mitme tänase NBA superstaariga kaheksa aastat tagasi Leedus toimunud turniiril USA koondise poodiumi kõrgeimale astmele aitas.

BeeJay Anya oli ülikoolitasemel tõeline blokimasin, kui võttis 10 kulbiga enda nimele ka NC State’i ühe mängu kulbirekordi. Aastatel 2013-17 kestnud ülikoolikarjääri parimal hooajal kogus mees 36 mänguga keskmiselt 4,7 punkti, 5,3 lauapalli ja 2,2 kulpi.

Nigeeria päritolu ameeriklasest mängumehe käes on ka üks huvitav rekord, kui NBA Draft Expressi andmetel on tal alla 213 cm pikkustest mängijatest kõige pikem käte siruulatus – 236 cm.

2012. aastal Leedus peetud U17 MM-il kuulus Anya võitvasse USA koondisesse koos praegu NBA-s tegusid tegevate Kendrick Nunni, Justise Winslow, Stanley Johnsoni, Jabari Parkeri ja Jahlil Okaforiga. Anya tegi tollel turniiril parima esituse Hiina vastu, kui kogus kaksikduubli 13 punkti ja 10 lauapalli. Keskmiste näitajatena jäid talle 8 kohtumisega kirja 6,2 punkti ja 3,8 lauapalli.

Tolle MM-turniiri edukaimaks korvikütiks oli hetkel Madridi Realis mängiv argentiinlane Gabriel Deck keskmiselt 21,5 punktiga. NBA väljakutel ringi jooksev horvaat Mario Hezonja sai kirja keskmiselt 20,8 silma ja austraallane Dante Exum 17,3 punkti. Eestlastele tuttava mehena oli 15,7 punktiga skooritabeli viies hiljem Pärnu Sadama särgis üles astunud leedulane Edvinas Šeškus.

Tallinna Kalev/TLÜ (6-12) saatis hiljuti koju leegionärid Cadarian Raines’i ja Michael Baloguni ning asemele toodi mullugi tiimis pallinud Ronald McGhee ja käesoleva uudise kangelane Anya.

polar.com

Jaga postitust