fbpx
Close

Tallinna Kalev/TLÜ teenis Ogre üle raske võidu, Ventspils ja Jurmala ei lasknud end üllatada

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

-Ron Arnar Pehka | Foto: Siim Semiskar

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas alistas Tallinna Kalev/TLÜ-l koduväljakul BK Ogre ning kirjutas sellega tabelisse hooaja neljanda võidu. Läti võistkondade omavahelistes kohtumistes võitis BK Ventspils kindlalt BK Liepajat ning Betsafe Jurmala oli üle VALMIERA GLASS VIA tiimist.

Tallinna Kalev/TLÜ – BK Ogre 83:81 (12:24, 22:14, 21:19, 28:24)

Meeskonnad alustasid mängu tasavägiselt ning esimese kuue minuti möödudes oli seis 10:10 viigis. Ogre tegi seejärel aga 12:2 spurdi ja võitis veerandaja kindlalt. Järgmise viie minutiga suutis aga Kalev rohkem teravust luua ning Ron-Arnar Pehka kaheksa punkti toel jõuti 26:28 seisuni. Külalised panid aga 10:3 spurdi püsti, kuid Mario paiste ja Bamba Falli abiga sai kodumeeskond poolajale minna siiski vaid 34:38 kaotusseisus.

Pingutused kaitses ja vastaste sunnitud pallikaotused aitasid Kalevi kolmanda veerandaja keskpaigaks 44:43 juhtima. Ogre suutis aga end koguda ja viimasele neljandikule mindi vastu nende 57:55 juhtimisel. Läti tiim jätkas mängu dikteerimist, kuid Janar Taltsi kahe tabava kaugviske ja Taylor Staffordi lähiviske abil haaras Kalev viie minuti möödudes taas eduseisu. Otsustavatel hetkedel kasvatas Stafford koduvõistkonna jaoks vahet veelgi, kuid Ogre poolelt tekkis lõpus Kaspars Berzinšil variant vabaviskel eksida ning tiimikaaslastel seeläbi 0,7 sekundiga vise korvi upitada, millega viinuks mängu lisaajale. See siiski enam ei õnnestunud ja Kalev sai väärtusliku võidu kätte.

Taylor Stafford oli võitjate parim 22 punktiga. Ron-Arnar Pehka nimele jäi 14 silma ning 11 punkti tõi Damarcus Jamaal Harrison. 10 punkti said kirja Janar Talts ning Karl-Johan Lips, kes kogusid ka vastavalt 8 ja 9 lauapalli.

Karlis Apsitis oli Ogre resultatiivseim 17 punkti ja 5 lauapalliga. Kristaps Dargais lisas 12, Janis Poznaks 11 ning Renars Magone 10 silma.

“Oli kaks erinevat poolaega. Esimesel tegutsesime liiga individuaalselt, kuid mis teha, vahest tuleb ka selliseid päevi. Kui lõpus võidad, siis pole väga hullu. Võidu tõi meile võistkondlik mäng. Teise poolaja rünnak erines esimesest märgatavalt,” sõnas Janar Talts Tallinna TV-le antud intervjuus.

“Ainsa hea asjana oli sellest mängust võit. Kõik ülejäänu oli väga pahasti. Selline tunne on, et üks nädal läks untsu, kuigi enda arust tulime hea tundega mängule. Kvaliteedi suhtes palju valesid otsuseid, saamatust ja kõike muud kokku. Aga kui võit kingitakse, siis pole väga viga. Teisel poolajal tahtsime rünnakul mängida meeskondlikumalt, aga tegelikult oli poolajal räägitu tühi jutt. Halb mäng meie poolt, aga hea resultaat,” lisas Tallinna Kalev/TLÜ peatreener Gert Kullamäe.

BK Liepaja – BK Ventspils 66:110 (21:33, 14:27, 16:32, 15:18)

Käimasoleval hooajal ühe võidu teeninud Liepaja ei suutnud Ventspilsile vastupanu osutada. Juba poolajaks oli favoriit visanud 60 punkti täis ning kokkuvõttes teenis mullune Läti meister 44-punktilise võidu.

Jonathan Arledge oli Ventspilsi parim 17 punkti ja 9 lauapalliga. Ingus Jakovics lisas 14, Roberts Freimanis 13 ja Arturs Grinbergs 12 silma. Võrdselt 10 punkti tõid kolm mängijat: Maris Gulbis, Anthony Beane ning Janis Berzinš.

Justin Lamont Johnson viskas Liepaja poolelt 20 punkti. Taylor Hanif Bessick toetas omasid 14 punkti ja 12 lauapalliga, 11 silma lisas Arnis Ate.

VALMIERA GLASS VIA – Betsafe Jurmala 77:103 (19:23, 20:27, 19:26, 19:27)

Küllaltki ühepoolseks kujunes mäng ka Valmieras kui sealne meeskond pidi tunnistama Jurmala 26-punktilist paremust. Külalised tõid kahe veerandaja peale 50 punkti ning lisasid teisel poolajal veelgi 53 silma.

Ugis Pinete kerkis Jurmala parimaks 15 punktiga. 14 silma viskasid Kristaps Plavnieks ja Endru Davids Smits, kellest viimane korjas ka 11 lauapalli. Karlis Lasmanis sai enda nimele 13 punkti, Mantas Jucikas lisas 11 ja Kristaps Mediss 10 silma.

Valmiera suurim skooritegija oli Edmunds Elksnis, kes tõi 17 punkti. Janis Kaufmanis lisas 15 ja Maris Ziedinš 10 silma ning 8 lauapalli. Klavs Dubults toetas omasid 9 punkti ja 6 lauapalliga.

Homme, 21. oktoobril toimub üks OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga mäng, kui vastamisi lähevad Jekabpils/SMScredit.lv ja TALTECH.

scroll to top