Tallinna Ülikool teenis koduväljakul trilleriks kujunenud mängus üliolulise võidu

-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Naiste Eesti-Läti ühisliigas sai Tallinna Ülikool laupäeval tabeliseisu arvestades väga olulise võidu, kui koduplatsil mängiti põnevusetenduse tulemusena 70:66 (23:18, 16:28, 22:20, 9:10) üle RSU naiskond.

Kodunaiskond hoidis oma liidrite juhtimisel kogu mängu kerget eduseisu, kuid otsustavalt ära minna ei õnnestunud. Keeruline hetk tuli TLÜ naiskonna jaoks viimase veerandi keskel, kui 65:58 eduseisul tegi oma viienda vea naiskonna põhimängujuht Birgit Piibur. Sealt tulid lätlannad 1,5 minutiga vaid kahe silma kaugusele 65:63.

Tallinna Ülikool aga ei murdunud, kui lõpuminutid mängiti äärmiselt korvidevaeselt ning Eesti tiimile tõid lõpuks võidu Rosemary Ritsi kaugvise ja Annika Kösteri vabavisked.

TLÜ kogu rünnakuraskus jäi kanda algviisiklastele, kellest edukaim oli 10-st kolmepunktiviskest 5 tabanud ja kokku 17 punkti kirja saanud Kati Rausberg. Annika Köster tegi 14 punkti ja 15 lauapalliga võimsa kaksikduubli. Rosemary Ritsi arvele kanti 13 punkti ja 7 lauapalli, Trine Kasemägi lisas 10 silma ja 6 lauapalli ning Piibur 10 punkti ja 7 korvisöötu.

Lätlannade poolel kogus Ilze Gotfrida 20 punkti ja 6 lauapalli ning Guna Lagzdina kontole kogunes 12 silma ning 6 lauapalli.

Tallinna Ülikool ning RSU on pärast seda kohtumist nüüd ühel pulgal, kui mõlemal naiskonnal on neli võitu ja üks kaotus.