Martin Paasoja 10 punkti aitasid Ateena Psychiko liigahooaja esimese ja napi võiduni

-Martin Paasoja | Foto: Mirjo Koit

Kreeka korvpalli esiliigas teenis Martin Paasoja koduklubi Ateena Psychiko raske 69:66 võidu Diagoras Dryopideoni üle. Sten-Timmu Sokk ja Thessaloniki Iraklis pidid skooriga 91:100 alla vanduma Marousi meeskonnale ning Rait-Riivo Laane ja Kosi Ippokratis võtsid vastu 65:82 kaotuse Karditsase tiimilt.

Psychikole kuulus avaveerand 19:15 ja poolajale mindi 35:33 eduseisus. Vastastel õnnestus kolmanda veerandajaga 55:49 ette pääseda, aga viimane neljandik kuulus 20:11 võõrustajatele ja sellega ka kogu mäng.

Martin Paasoja viibis platsil 26,5 minutit ja viskas selle ajaga 10 punkti (kahesed 5/9, kolmesed 0/1). Lisaks võttis ta 4 lauapalli, andis 3 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, kaotas kolmel korral palli ja sooritas 4 isiklikku viga.

Nikos Arsenopoulos ja Konstantinos Papantonakos tõid Psychiko parimatena võrdselt 18 punkti, kellest viimane kogus ka 7 lauapalli. Nikos Papanikolaou lisas 15 silma, 7 lauapalli ja 5 korvisöötu. Vastaste poolelt viskas Martzos Paraskevas 13 punkti.

Iraklis kaotas esimese veerandaja 19:22 ja järgneva kümne minutiga suurenes vahe viiele punktile. Kolmas veerandaeg mängiti Marousiga küll 19:19 viiki, ent viimasel neljandikul õnnestus kodumeeskonnal koguni 30 punkti visata ning sellele külalised enam vastata ei suutnud.

Sten-Timmu Sokk teenis mänguaega 25,5 minutit ja viskas 6 punkti (kahesed 0/2, kolmesed 2/3). Tema nimele jäi veel 3 lauapalli, 6 korvisöötu, 2 pallikaotust ja 5 isiklikku viga.

Iraklise resultatiivseim oli Kostas Kakaroudis, kes tõi 29 punkti. Michalis Polytarchou lisas 23 ning Giannis Athanasoulas 14 silma. Marousi eest viskas Ioannis Michaloutsos 25 ja Pavlos Xydas 24 punkti.

Ippokratis jäi kohtumise algul 17:18 kaotusseisu ning poolajaks oli Karditsas 40:34 ees. Kolmas veerandaeg kuulus külalistele 20:19 ning viimast kümmet minutit alustas Ippokratis seega viiepunktilisest kaotusseisust. Lõpp kuulus aga kodumeeskonnale 23:11 ja nii võideti ka kogu mäng 17 punktiga.

Rait-Riivo Laane mängis 32,5 minutit ning viskas selle ajaga 4 punkti (kahesed 2/5, kolmesed 0/2). Eestlane kogus veel 3 lauapalli, jagas 8 korvisöötu, tegi 2 vaheltlõiget, kaotas kolmel korral palli ja sooritas 3 isiklikku viga.

Ioannis Chatzinikolas oli Ippokratise suurim korvikütt 15 punktiga. Dimitris Kalampakas lisas 11 ning Antonis Asimakopoulos 10 silma. Võitjate poolelt tõi Nikos Kaklamanos 20 punkti.

Kolme vooruga on Psychiko kogunud ühe võidu ja kaks kaotust. Iraklisel ja Ippokratisel on nüüd kirjas kaks võitu ja üks kaotus.