Tallinna Ülikool astus ühe jalaga karikafinaali, Audentese SK haaras Tartu vastu napi edu

-Trine Kasemägi | Foto: Siim Semiskar

Karikavõistlused, mille kulminatsioon on tänavu 8.-9. detsembril Haapsalus, hakkavad kõigis vanusegruppides tõsisemaid pretendente välja selgitama. Nii ka naiste karikavõistlusel, kus on tänasega peetud poolfinaalide esimene ring.

Esmalt pidasid möödunud pühapäeval poolfinaalseeria avakohtumise Audentese SK ja Tartu Ülikool/Kalevi naiskonnad. Meistriliiga klubide heitluses jäi koduväljakul napilt peale Audentese SK 74:72. Ehkki poolajapausile siirduti tartlannade kuuepunktises eduseisus, suutsid võõrustajad kolmanda veerandi lausa 22:8 võita ning ehkki TÜ/Kalev viimase neljandiku taas enda kasuks pööras, jäi sel korral siiski napilt puudu, kirjutab Basket.ee.

Seeria avamängus oli Audentese poolelt resultatiivseim Greeta Üprus topeltduubliga 17 punkti ja 11 lauapalli, lisaks jagas ta 4 korvisöötu ja tegi 2 vaheltlõiget. Samale verstapostile olid lähedal ka Jane Svilberg 15 punkti 9 lauapalli ja Ellen-Anett Põldmaa 15 silma ning 8 lauapalliga. Tartlannade suurimaks punktikütiks kujunes Eleriin Vaino, kes tõi naiskonna kontosse 22 punkti, 10 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget. Anna Gret Asi lisas omalt poolt 17 punkti, 4 lauapalli ja 7 resultatiivset söötu.

Poolfinaalide teises paaris kohtuvad omavahel Tallinna Ülikool ning esiliigas palliv OSK. Karikaturniiridel on tasemete ühtlustamiseks kasutusel ka handycap süsteem – kui kohtuvad meistriliiga ning esiliiga klubi, saab viimane võimaluse 3 oma mängijat enne kohtumise algust platsile punktilisa tooma saata. Igal neist on kasutada kolm kolmepunktiviset. Seega, maksimaalselt saab esiliiga naiskond kohtumist alustada skoorilt 27:0.

OSK, kes tabas mängu eel kaks boonusviset ning alustas seisult 6:0, esmaspäeval siiski valitsevat Eesti meistrit üllatada ei suutnud. Kristiine spordimajas peetud kohtumist domineeris TLÜ avavilest saadik ning võttis kindlalt nii kõigi veerandaegade kui ka kohtumise veenva võidu – 114:63. Võitjatele pani platsil topeltduubli kokku Trine Kasemägi, kellelt 30 punkti, 12 lauapalli ja 2 vaheltlõiget. Lausa kolmikduublile oli küllalt lähedal Birgit Piibur, kelle panuseks jäi 20 punkti, 8 korvisöötu ja 9 vaheltlõiget. OSK-i tugevaim oli Kerdu Arbet-Lenear, kes kogus statistikasse 19 punkti, 4 lauapalli ja 4 resultatiivset söötu.

Poolfinaalseeriate teised ja viimased kohtumised peetakse TLÜ – OSK-i vahel 29. novembril kell 19 taas Kristiine spordimajas ning TÜ/Kalevi ja Audentese heitluses 30. novembril Tartus, algusajaks kell 20.00.