Tallinna Ülikool kaotas ühisliiga pronksilahingu 28 punktiga, tiitli võitis Riia TTT

-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Tallinna Ülikooli naiskond kaotas Eesti-Läti-Leedu ühisliiga kolmanda koha mängus Vilniuse Kibirkštisele 66:94 (22:21, 16:27, 22:28, 6:18).

Tallinna Ülikool alustas kohtumist 12:2 spurdiga, kuid seejärel sai Kibirkštis mängu sisse ja 1.36 enne avaveerandi lõppu olid eestlannad jäänud 19:21 kaotusseisu. Järgnevalt tabas Trine Kasemägi kolm vabaviset ja avaveerandi lõpuks seisid tablool Tallinna Ülikooli edunumbrid 22:21. Teise veerandi algus möödus punkt-punkti heitluses, kuid seejärel rebis Kibirkštis ette ning poolajaks oli Tallinna Ülikool juba 38:48 kaotusseisus.

Kolmanda veerandaja keskel pidi vigastusega mängust lahkuma Kasemägi, kes oli 15 punktiga Tallinna Ülikooli üks resultatiivsemaid. Kibirkštis jätkas vahe kasvatamist ja viimasele neljandikule läksid Janne Schasmini hoolealused vastu 16-punktilises kaotusseisus (60:76). Viimane veerandaeg kuulus samuti Leedu naiskonnale, kes võttis lõpuks 28-punktilise võidu.

Tallinna Ülikooli parimad skooritegijad olid Trine Kasemägi ja Kati Rausberg, kes viskasid mõlemad 15 punkti. Kasemäe arvele jäi veel 6 lauapalli, Rausberg kogus 4 lauapalli ja 9 korvisöötu. Kätlin Korjus panustas 11 punkti, Maaja Bratka lisas 10 silma ja 5 lauapalli ning Annika Köster 8 punkti ja 6 lauapalli.

Võitjate resultatiivseim oli 28 punkti visanud Gabija Meškonyte. Dalia Donskichyte lisas 18 silma, 8 lauapalli ja 8 korvisöötu ning Livija Sakeviciute arvele jäi 11 punkti. Ameeriklanna Morgan Pullins kogus 9 punkti ja 9 lauapalli.

Tallinna Ülikooli hooaeg jätkub OlyBet Naiste korvpalli meistriliiga play-off-mängudega.

Täiendatud:

Ühisliiga võitis 600 000-eurose aastaeelarvega Riia TTT, kes finaalis mängis 76:62 üle Kaunase Aistes-LSMU naiskonna.