Tartu pidas Drungilase ja Valge eestvedamisel lõpuni vastu ning hooaja teine võit saadi kätte

-Robert Valge | Foto: Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Facebook

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga jätkus pühapäeval Tartu Ülikooli ja Valmiera Glass VIA vahelise kohtumisega, millest võitjana väljus kodumeeskond Tartu.

Tartu Ülikool – Valmiera Glass VIA 65:63 (24:15, 13:22, 18:11, 10:15)

Valmiera asus mängu 11:9 juhtima, aga Tartu vastas Robert Valge seitsme punkti toel 11:3 spurdiga ning avaveerand ka võideti 24:15. Tartu suutis eduseisus püsida ja head tööd tegid Valge ning keskmängija Adomas Drungilas. Teise veerandaja lõpus olid aga külalised vaikselt initsiatiivi haaramas: seisult 35:31 tehti 6:1 spurt ning koos lõpusireeniga viigistas Roberts Blumbergs poolajaks skoori 37:37 peale.

Kolmanda veerandaja alguses oli Tartu paremini valmis ning Kregor Hermeti kuue järjestikuse punkti abil tehti 10:2 spurt. Valmiera suutis ikkagi vahet taas vähendada ja 45:47 peale tulla, kuid veerandaja lõpetuseks tegid tartlased 8:2, mille seas Kent-Kaarel Vene kolm tabatud vabaviset. Viimase neljandiku esimestel minutitel tuli Valmiera kahel korral ühe viske kaugusele, aga 3.42 enne lõppu oli Tartu 63:56 peal. Vajalikel hetkedel oli Valmieral aga vastus olemas ja Blumbergsi kaugviskest vähendati kaotusseis 35 sekundit enne lõpuvilet vaid kahele punktile. Matši viimane rünnak oli samuti Valmiera kasutada, aga korvi kohale antud söödu nägi Hendrik Eelmäe läbi ja Tartu sai raske võidu kätte.

Tartu oli visketabavuses 42% – 35% parem. Lauavõitlus kuulus samuti Tartule 39:37 (ründelaud 8:10). Korvisööte jagas rohkem Valmiera 15:12 ja pallikaotuseid tehti samuti rohkem 15:14.

Adomas Drungilas kerkis Tartu parimaks 17 punkti ja 11 lauapalliga. Robert Valge lisas 16, Robin Kivi 11 ja Kregor Hermet 9 silma.

Valters Veveris viskas Valmiera eest 12 punkti. Võrdselt 10 punkti tõid Roberts Blumbergs ja Valters Janis Liepins, kes võtsid veel vastavalt 7 ja 6 lauapalli.

“Noored mehed, võib-olla pole harjunud sellise rutiiniga. Ega väga palju peale võidu rohkem polegi sellest mängust kaasa võtta. Ütleme nii, et kaitse poole pealt polnudki me nii hädas. Mõned asjad kindlasti muret valmistavad, aga me ei saa rünnakul hakkama. Valmiera hakkas teisel poolajal vahetama ja me ei suutnud sellega kaasa minna. Oleks pidanud paremini neid lahendusi leidma. Sellist meest, nagu Martynas Mažeika praegu meil pole, kes taga palli kindlalt hoiaks,” rääkis Tartu Ülikooli abitreener Toomas Kandimaa Delfile antud intervjuus.

Pühapäeval on toimumas veel kaks mängu, milles Latvijas Universitate võõrustab BC Kalev/Cramot ja TalTech võtab vastu Rakvere Tarva meeskonna.