fbpx
Close

Tartu – Rapla mängus jäi kohtunike eksimuse tõttu parimaks kerkinud pallur eemaldamata

-Korvpallikohtunik | Foto: Pixabay

-Korvpallikohtunik | Foto: Pixabay

OlyBet Eesti-Läti korvpalliliiga andis pressiteate vahendusel teada, et kolmapäeval peetud Tartu Ülikooli ja Rapla Avis Utilitase vahelises mängus juhtus olukord, kus Tartu Ülikooli mängija Märt Rosenthal teenis mängu neljandal veerandajal ebasportliku vea (8.41) ja mõned minutid hiljem tehnilise vea (4.13), kuid jäi seejärel mängust eemaldamata.

“Rosenthal oleks pidanud vastavalt korvpallireeglitele pärast tehnilise vea saamist mängust eemaldatama. Erinevate asjade kokkulangemisel juhtus inimlik eksitus, kus mängu sekretär ei informeerinud sellest väljakukohtunikke ning Märt Rosenthal jätkas mängu reeglitevastaselt,” kommenteeris olukorda Eesti Korvpalliliidu kohtunike divisjoni juht Rain Peerandi.

Kuna eksimus avastati pärast mängu kohtunike poolt, siis vastavalt korvpallireeglitele ja liiga juhendile jääb mängu tulemus jõusse.

Vastavalt tavapärasele praktikale määratakse mängu lauakohtuniku ja komissari suhtes sanktsioonid. Nende esmane vastutus antud olukorras oli väljakukohtunike informeerimine.

Sel hoojal on kohtunike mängude teenindamises esinenud vajakajäämisi karistatud määramiste vähendamisega. Ka antud juhul jäävad eksinud isikud kindlaks perioodiks mängude teenindamise võimaluseta.

“Tulenevalt antud olukorrast vaadatakse üle erinevad kommunikatsioonivõimalused kohtunike ja lauakohtunike vahel, et edaspidi selliseid olukordi vältida,” lisas Peerandi.

Tartu Ülikool võitis kohtumise 85:76 ja Rosenthal kogus tartlaste parimana 23 punkti ja 12 lauapalli.

scroll to top