Tartu Ülikool/Kalev võttis Leedus ilusa võidu, G4S Noorteliiga sai Lätis kaotuse

-Anna Gret Asi | Foto: Siim Semiskar

Eesti naiskondadest olid pühapäeval Balti korvpalliliigas võistlustules Tartu Ülikool/Kalev ning G4S Noorteliiga, kes said vastavalt võidu ja kaotuse.

Kõrgemasse divisjoni ehk Balti liigasse kuuluv Tartu Ülikool/Kalev alistas võõral väljakul Šiauliai Ülikooli 67:60 (12:12, 17:14, 19:22, 19:12). Tasavägiselt kulgenud kohtumises ei paisunud vahe kordagi suuremaks kui seitse punkti ja enne viimast kümmet minutit oli seis viigis 48:48. Neljanda veerandi alguses tegi Šiauliai Ülikool 7:0 spurdi ning kuus minutit enne lõppu olid tartlannad taga 48:55. Seejärel haarasid Toomas Liivaku ja Kaire Asi hoolealused aga initsiatiivi enda kätte ning pöörasid seitsmepunktilise kaotusseisu sama suureks võiduks.

Tartu Ülikool/Kalevi poolel säras taaskord Anna Gret Asi, kes viskas 26 punkti, võttis 2 lauapalli ning jagas kaaslastele 6 resultatiivset söötu. Eleriin Vaino ja Liina Vahi lisasid vastavalt 12 ja 8 punkti ning Anna Jürissaar kogus 6 silma ja 8 lauapalli. Sandra Reinvald piirdus 4 punktiga, kuid võttis see-eest 14 lauapalli. Šiauliai Ülikooli resultatiivseim oli Rusne Augustinaite 16 punkti ja 5 lauapalliga.

Tugevuselt teises divisjonis ehk Eesti-Läti ühisliigas mängiv G4S Noorteliiga sai teise järjestikuse kaotuse, kui jäi võõrsil 50:67 (15:14, 6:24, 12:16, 17:13) alla Daugavpilsi Ülikoolile. Marko Parkoneni käe all mängivad Audentese spordigümnaasiumi neiud juhtisid esimese kümne minuti järel minimaalse eduga, ent viskasid teisel veerandajal vaid kuus punkti vastaste 24 vastu ega suutnudki enam kaotusseisust välja tulla. Lõppkokkuvõttes tuli vastu võtta 17-punktiline kaotus.

G4S Noorteliiga resultatiivseim oli 12 punkti visanud Valeria Prede, kes võttis lisaks 3 lauapalli ja andis sama palju korvisööte. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Anete Elisabeth Adler, kelle arvele kogunes 11 punkti ja 6 lauapalli. Ivetta-Elizaveta Okuneva tõi 9 punkti ning Victoria Ida Vähi arvele jäi 7 silma ja 8 lauapalli. Daugavpilsi Ülikooli parimad skooritegijad olid Ligita Golovko ja Jolanta Rimša, kes kogusid mõlemad 14 punkti ja 8 lauapalli.

Tartu Ülikool/Kalevil on nüüd Balti liigas kirjas kaks võitu ja üks kaotus, G4S Noorteliiga on kaotanud mõlemad senised Eesti-Läti ühisliiga mängud.