Tarva rünnakuvõimsus oli Eesti Maaülikoolile liiast

-Renato Lindmets | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeval toimunud Saku I liiga põnevuskohtumises läksid Tartus vastamisi Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid (1-1) ja RSK Tarvas (2-0).

Lahtiselt kulgenud mängu võitis tänu tugevale teisele poolajale (57:38) külalisvõistkond RSK Tarvas 108:94 (23:24, 28:32, 28:15, 29:23). Mängu alustasid paremini kodusaalis pallinud Eesti Maaülikooli mängumehed ning Jaagup Russaku 18 punkti toel võideti avapoolaeg 56:51, sealhulgas tabas kodumeeskond 8 kolmest. RSK Tarvast vedasid kogenud Kristo Saage ja Mihkel Kurg, mõlemad kogusid enne pikemale pausile minnes 11 punkti. Kolmandal veerandajal rebis Rakvere meeskond tänu Janis Vahteri neljale kaugviskele otsustavalt eest ning viimasel kümnel minutil tüüriti mäng kindlalt võidusadamasse.

Vahter tõusiski 21 punktiga RSK Tarva resultatiivseimaks, tabades viis kaugvisket kaheksast üritusest. Renato Lindmetsalt suurepärase tabavuse juures (visked väljakult 8/9) 19 punkti ja 7 lauapalli, Kristo Saagelt samuti 19 punkti, 7 lauapalli ning lisaks ka 6 söötu. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Mihkel Kurg (11) ja Cristo Kens (10).

Kodumeeskonna veduriteks kujunesid harjusmuspärased liidrid. Jaagup Russak kogus 22,5 minutiga 24 punkti ja 5 vaheltlõiget, Gert Kaldmäe viskas 22 punkti (visked väljakult 8/10) ning Joosep Russak lisas 18 punktile 7 lauapalli ja 4 söötu.

Turniiritabelis tõusis RSK Tarvas täisedu kolme võiduga jagama liidrikohta koos KA Tallinna Kalev/TÜ ja Tartu Kalev/Estikoga, Eesti Maaülikool/Limitex autoklaasid jagab 7. kohta.