fbpx
Close

EELVAADE | Kalev/Cramo läheb VTB Ühisliigas esimesele kodumängule vastu favoriidina

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

-BC Kalev/Cramo | Foto: Siim Semiskar

BC Kalev/Cramo korvpalliklubi peab laupäeval VTB Ühisliigas hooaja esimese kodumängu, võõrustades kell 17.00 Saku suurhallis Saraatovi Avtodori.

Kui Kalev on alustanud idaliiga hooaega võiduga Nižni Novgorodi üle ning kaotustega Moskva oblasti Himkile ja Moskva CSKA-le, siis Avtodoril on kirjas võrdselt üks võit ja kaotus. Hooaja avamängus jäädi võõrsil kohutava kolmanda veerandi tõttu alla Kaasani Unicsile 63:76, eelmisel nädalal alistati aga kodus 106:91 Krasnojarski Jenissei.

Saraatov lööb tänavu kaasa ka FIBA Europe Cupil, kus alagrupiturniiri on alustatud kindlate võitudega Iisraeli kaheksanda klubi Ness Ziona ja Tšehhi pronksiklubi Pardubice üle.

2014. aastal Ühisliigaga liitunud Avtodoril jäi Jevgeni Pašutini juhendamisel seljataha klubi ajaloo edukaim hooaeg, sest nii põhiturniir kui ühtlasi kogu liiga lõpetati viiendana. Suve alguses teatas klubi ka Pašutiniga lepingu pikendamisest, kuid kümmekond päeva hiljem otsustas Avtodor peatreeneri vallandada. Põhjenduseks (või ettekäändeks?) toodi see, et endine Moskva CSKA mängija ja treener ei anna kohalikele noormängijatele piisavalt mänguaega. Pašutin asus seejärel juhendama Itaalia kõrgliigaklubi Cantu’d.

Pašutini asemel asus tüüri juurde Sergei Mokin, kes on juhendanud Volga jõe paremal kaldal asuva linna esiklubi varemgi mitmel perioodil (esmakordselt juba 1989-1994). 2015. aastal kaotas Saraatov eurosarjas just Mokini juhendamisel Tartule.

Kalevile astub laupäeval vastu täiesti uue näoga Avotodor, sest kahe hooaja vahel lahkusid klubist kõik kuus leegionäri. Asemele toodi aga suisa seitse ameeriklast, kõigil vanust 24-28 eluaastat. Uut Ühisliiga hooaega alustas neist kõige silmapaistvamalt mullu Minski Tsmokit vedanud valgenahaline keskmängija David Kravish, kelle keskmised näitajad on kahe mängu järel 20 punkti ja 10 lauapalli mängu kohta.

Klubi kõik venelastest mängijad täidavad vahetusmeeste rolli, seega silmnähtavat muutust selles osas võrreldes Pašutini aegadega pole tekkinud.

Kalev on kaheksast omavahelisest kohtumisest võitnud Avtodori vastu ühe, kuid see-eest viimase. Märtsis peetud kodumängus olid Kalevi võidunumbrid 95:89. Täpselt aasta aega tagasi peetud võõrsilmängu kaotas Kalev 77:82.

Kalevi ja Avotodori mängust teeb ülekande Kanal 12 ja Postimees.ee. Uuel nädalal ootavad Eesti esindusklubi ees aga kaks võõrsilmängu, esmalt kolmapäeval Riia VEF-iga (0-3) ja seejärel laupäeval Krasnodari Lokomotiiv-Kubaniga (2-1).

Optibeti spordiennustuse koefitsiente vaadates selgub, et mängu favoriidiks peetakse pigem BC Kalev/Cramot, mis VTB Ühisliigas aastate jooksul just väga tavaline pole olnud.

Kes aga Eesti klubi edusse mingil põhjusel ei peaks uskuma, siis Venemaa tiimi võidukoefitsiendiks on 2,07, kuid händikäpi abil saab, vastavalt oma usu suurusele Avtodori võimekusse laupäeval Kalev/Cramot näpistada, seda koefitsienti end ajaoks veel magusamaks muuta.

scroll to top