fbpx
Close

Tass ja Kullamäe: meestekoondis on meie jaoks karjääris suur samm edasi

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

-Matthias Tass | Foto: Siim Semiskar

Selle nädala lõpus kaks MM-valikmängu pidav Eesti korvpallikoondis kogunes Tallinnas ning 14 kandidaadi hulgas on ka kaks 18-aastast noormängijat Matthias Tass ning Kristian Kullamäe. Mõlemad noored tunnistavad, et meestekoondis on nende jaoks suur samm ning seni ollakse kogemusega väga rahul.

“See on meie mõlema jaoks suur samm karjääris. Saame harjutada Eesti paremikuga ning meil on ka võimalus ennast meeskonda mängida. See on meil hea võimalus tõestada, kuidas meeste vahel hakkama saame,” sõnas 208 cm pikkune keskmängija Matthias Tass portaalile Korvpall24.ee.

Samuti 18-aastane Kristian Kullamäe oli oma eakaaslasega nõus: “Minu jaoks on see suur asi, et sain meeste koondisesse ja saan ennast proovile panna Eesti parimate vastu. Proovin endast iga hetk anda maksimumi ja loodan, et kõik läheb hästi.”

Tassi sõnul ei saa noortekoondistes EM-turniirideks valmistumist võrrelda kogemusega meestekoondise juures, kuna praegu, lühikestes koondiseakendes, on tegevus tunduvalt intensiivsem.

“Minu jaoks on suurimateks erinevusteks võrreldes noortekoondistega kiirused ja kehad. Omavanuste vastu mängides pole nii suured kiirused ja on aega mõelda iga asja üle veidi rohkem kui meeste vastu. Siin loetakse paremini mängu ja ollakse ka füüsiliselt kiiremad,” selgitas Kullamäe ja lisas: “Minu jaoks on esimene koondisepäev väga positiivne olnud. Kõik (vanemad olijad) toetavad ja innustavad!”

“Kui mingi praak sisse tuleb, siis kogenumad mehed ütlevad, kuidas on paremini võimalik teha. Aga me oleme kõik suhteliselt kõrge kaliibriga mängumehed, nemad lihtsalt teavad paremaid lahendeid kui meie,” muigas Tass.

Kui küsisime noortelt meestelt, kas koondises pole sisse viidud süsteemi, kus uustulnukad peavad, sarnaselt näiteks NBA-le, vanemate meeste kotte tassima või veepudeleid vedama, siis tasandati kiirelt häält: “Õnneks veel ei ole olnud… aga ei tohi öelda (Janar) Taltsile või (Kristjan) Kangurile. Las asjad olla nii nagu on, hetkel on okei.”

scroll to top