Tass nihutas võidumängus punktirekordit, Jurkatamme kodumeeskond sai napi kaotuse

-Matthias Tass | Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

USA üliõpilasliigas NCAA mängivate Matthias Tassi ja Taavi Jurkatamme kodumeeskonnad pidasid läinud öösel oma hooaja viimased konverentsivälised kohtumised.

Matthias Tass ja Saint Mary’s Gaels lõpetasid konverentsivälised mängud võiduga, kui koduväljakul alistati San Jose State Spartans 75:45. Kohtumise saatus otsustati avapoolaja teises pooles, kui San Jose State ei tabanud enam kui 10 minuti jooksul ühtegi pealeviset ja Saint Mary’s tegi koguni 25:0 spurdi. Tassi kodumeeskond juhtis avapoolaja järel 44:17 ning nautis turvalist eduseisu mängu lõpuni.

Esimest aastat USA üliõpilasliigas mängiv Tass parandas oma NCAA karjääri punktirekordit ühe silmaga, visates 19 mänguminutiga 7 punkti (kahesed 3/7, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2). Lisaks võttis 19-aastane eestlane 4 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas 3 vaheltlõiget ja tegi ühe pallikaotuse.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons sai oma viimases konverentsivälises mängus kaotuse, kui võõrsil jäädi alla UC Santa Barbara Gauchosele 71:73. Eestlase koduülikool võitis avapoolaja ühe punktiga (39:38) ja tasavägine mäng kestis lõpuvileni. 4 sekundit enne kohtumise lõppu vähendas San Francisco vabavisetest vahe vaid ühele punktile, kuid lõpuks tuli ikkagi leppida napi kaotusega.

Jurkatamm pääses väljakule vaid avapoolaja viimasel minutil ja jõudis hankida ühe lauapalli.

Lääneranniku konverentsi (West Coast Conference) kuuluvad eestlaste koduvõistkonnad lähevad põhiturniiri avamängus vastamisi just omavahel, kui Jurkatamme ülikool võõrustab Eesti aja järgi 4. jaanuari öösel Tassi kodumeeskonda. San Francisco kogus konverentsivälistes mängudes 12 võitu ja 2 kaotust, Saint Mary’s sai kirja 9 võitu ja 6 kaotust.