Taas kaksikduublile lähedal olnud Lassi kodunaiskond sai derbimängus kaotuse

-Kadri-Ann Lass ja Dan Burt | Foto: Ekraanitõmmis

Kadri-Ann Lass oli laupäeval USA üliõpilasliigas NCAA taaskord lähedal kaksikduublile, kui tema kodunaiskond Duquesne Dukes kaotas aasta viimases mängus koduväljakul linnarivaalile Pittsburgh Panthersile 58:66 (18:17, 8:11, 22:20, 10:18).

Külalised alustasid kohtumist hoogsamalt ja viskasid 9 vastuseta punkti, kuni Lassi tabatud kahepunktivise tõi viimaks tabloole numbrid 2:9. Seejärel tuli Duquesne mängu tagasi ja võitis avaveerandi 18:17, kuid poolajaks jäädi 2 punktiga taha (26:28). Korviderohke kolmanda veerandaja järel oli mäng viigis 48:48, kuid viimasel neljandikul pani oma paremuse maksma siiski Pittsburgh.

Algviisikus alustanud Lass viibis väljakul 35 minutit, mille jooksul viskas 9 punkti (kahesed 4/10, kolmesed 0/2, vabavisked 1/2), võttis naiskonna parimana 11 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, blokeeris koguni 6 vastaste pealeviset ja tegi ühe pallikaotuse ning 2 isiklikku viga.

Eestlannast rohkem punkte viskasid Duquesne’i poolel Chassidy Omogrosso ja Julijana Vojinovic, kes kogusid vastavalt 17 ning 15 punkti. Külaliste poolel sai Jasmine Whitney kohtumise parimana kirja 23 punkti.

Lassi koduülikool jätkab NCAA hooaega viie võidu ja seitsme kaotusega. Järgmise mängu peab Duquesne Eesti aja järgi 3. jaanuari öösel, kui hooaja viimases konverentsivälises kohtumises minnakse koduväljakul vastamisi Temple’i Ülikooli naiskonnaga.