Tass viskas kaotusmängus Gonzaga vastu kahekohalise punktisumma, võiduta jäid ka Kriisa ja Jurkatamm

-Matthias Tass | Foto: USA TODAY Sports/Scanpix

USA üliõpilasliiga NCAA kõrgeimas divisjonis käisid läinud öösel platsil kolm Eesti korvpallurit. Paraku võidurõõmu ei saanud maitsta neist keegi.

Matthias Tassi ja Leemet Böckleri koduvõistkond Saint Mary’s Gaels kohtus võõrsil NCAA tugevaimaks meeskonnaks peetava Gonzaga Bulldogsiga, kellele jäädi kindlalt alla 65:87 (24:51). Harjumuspäraselt algviisikus alustanud Tass viibis platsil 24 minutit ja viskas selle ajaga 12 punkti (kahesed 4/9, kolmesed 0/1, vabavisked 4/5), olles oma meeskonna paremuselt kolmas korvikütt. Lisaks kogunes eestlase arvele kolm lauapalli, üks korvisööt, üks vaheltlõige, viis pallikaotust ja neli isiklikku viga. Böckler väljakul ei käinud.

Saint Mary’s sai NCAA lääneranniku konverentsis kahe võidu kõrvale viienda kaotuse, kogu hooaja saldo on neil 11 võitu ja seitse kaotust.

Kerr Kriisa kodumeeskond Arizona Wildcats kaotas võõral väljakul UCLA Bruinsile 60:74 (31:30). Algviisikusse kuulunud Kriisa sai mänguaega 21 minutit, mille jooksul viskas ta kolm punkti (kolmesed 1/3), andis kaks resultatiivset söötu ja kaotas kolmel korral palli.

Arizonal on nüüd Pac-12 konverentsis kirjas kaheksa võitu ja sama palju kaotusi, kokku on tänavu võidetud 14 ja kaotatud kaheksa kohtumist.

Kaotuse sai kirja ka Taavi Jurkatamme ülikoolimeeskond San Francisco Dons, kes jäi koduplatsil 63:68 (33:25) alla Loyola Marymount Lionsile. Jurkatamm kuulus tavapäraselt algviisikusse ja teenis mänguaega 32 minutit. Selle aja jooksul jäi eestlase arvele üks punkt (kahesed 0/2, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), neli lauapalli, kolm resultatiivset söötu, kaks vaheltlõiget, üks blokeeritud vise, üks pallikaotus ja neli isiklikku viga.

San Franciscol on nüüd kokku 10 võitu ja 11 kaotust, lääneranniku konverentsis on nad kogunud neli võitu ja seitse kaotust.