Teine liiga: Hito alistas tasavägises Ida-Virumaa derbis Narva

Saku II liiga B-alagrupis kohtusid pühapäeval kaks Ida-Virumaa meeskonda - alagrupi liider KK HITO/BC Karjamaa (7-1) ning BC Narva (1-4). Võrdse heitluse järel kuulus võit Hitole 70:66 (19:10, 14:17, 17:15, 20:24).

-Urmet Roosimägi | Foto: Siim Semiskar

Saku II liiga B-alagrupis kohtusid pühapäeval kaks Ida-Virumaa meeskonda – alagrupi liider KK HITO/BC Karjamaa (7-1) ning BC Narva (1-4). Võrdse heitluse järel kuulus võit Hitole 70:66 (19:10, 14:17, 17:15, 20:24).

Narvas toimunud mängus tegid parema alguse külalised, võites avaveerandaja 9 punktiga. Hoolimata vaid 19%-lisest tabavusest, suutis  kodumeeskond teise seti lõpuks vahet pisut vähendada. Kolmas mänguperiood jätkus Hito kontrolli all ning seisult 50:42 läksid meeskonnad ostustavale veerandajale vastu. Narval õnnestus visalt kaotusseis tagasi mängida ning minut enne kohtumise lõppu tõi Vadim Gurjanovi õnnestunud 2+1 rünnak väljakuperemehed kahe punkti kaugusele (66:68). Oleg Leontjevil oli järgmisel rünnakul võimalus mäng viigistada, kuid mängumees eksis mõlemal vabaviskel. Jarko Kooli korv 16 sekundit enne lõpuvilet vormistas kohtumise lõpptulemuse.

Hooaja kaheksanda võidu saanud Hito eest viskas Urmet Roosimägi 22 punkti ning hankis 6 lauapalli. Jarko Kool lisas 14 silma ja 4 vaheltlõiget. Henry Tammanni arvele jäi 10 punkti ja 7 lauapalli.

Narva resultatiivseim oli Vadim Gurjanov 16 punktiga. Võimsa kaksikduubli tegi Dmitri Nazarov, kes viskas 15 silma, hankis 17 lauapalli, sooritas 3 vaheltlõiget ning blokeeris koguni 6 vastaste pealeviset.

Teisipäeval kohtub teise liiga A-alagrupi mängus Rae Koss/Hansaviimistlus (4-2) kodus Orissaare Träxiga (3-4).