Loik ja Pehka viisid Audentese SK U18 karikafinaalis võidule

Eesti korvpalli karikavõistluste finaalturniiri kulminatsioon, U18 noormeeste finaal, oli Audentese SK ja TTÜ Korvpallikool/TSK/Must osalusel üks turniiri põnevamaid. Tasavägise kohtumise keeras teise poolajaga enda kasuks Audentese SK, kes võitis tänavu karikavõistluse 88:64.

-Audentese SK U18 | Foto: Eerik Parvits/EKL

Kogu esimene poolaeg mängisid meeskonnad pea täiesti punkt-punktis. Võitluslikus mängus kummalgi poolel teist põrmugi maha raputada ei õnnestunud, vähemalt mitte kuigi kauaks. Õige napilt hoidis initsiatiivi Audentes, kes aeg-ajalt ka mõnepunktise paremuse saavutas, kuid TTÜ oli siiski peagi tihedalt kannul tagasi. Avaveerand Audentesele 15:13, poolaeg aga veelgi napimalt – 35:34, kirjutab Basket.ee.

Poolajapaus mõjus aga liidrile kosutavamalt kui TTÜ-le. Ehkki ka kolmanda veerandi esimesed minutid jätkusid endisel tasavägisel lainel, hakkas Audentes seejärel vähehaaval eest ära minema. Veerandi keskpaigaks oli Aude eduseis juba 12 punkti ning seda TTÜ-l enam vähendada ei õnnestunud. Kolmanda veerandi lõpus näitas tabloo Audentese 69:56 eduseisu. Viimasel neljandikul oli Audentese meeskond aga juba täielikult sõiduvees. Õnnestumisi üha lisandus, TTÜ-le sama võimalust ei antud ning tugeva esitusega vormistaski Audentes enda 88:64 karikavõidu.

Võitjate suurim korvikütt oli 40 minutit mänginud Leemet Loik, kellelt 30 punkti, 13 lauapalli, 2 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget. Ran Andre Pehka arvele jäi 20 silma, 11 lauapalli, 7 korvisöötu ja 3 vaheltlõiget. TTÜ au aitas kõige enam kõrgel hoida Joosep Heinla, kelle statistikareal 16 punkti, 7 lauapalli ning 3 resultatiivset söötu.