Treier ja Montegranaro pidid vastu võtma ülinapi kaotuse

Kaspar Treieri koduklubi XL Extralight Montegranaro pidas pühapäeval võõrsil maha tasavägise lahingu liigatabeli lähirivaali Verona Tezenisega. Kuigi kohtumise otsustavad hetked kulgesid peamiselt Montegranaro eduseisus, pidi eestlase koduklubi siiski vastu võtma ülinapi kaotuse tulemusega 71:72 (18:21; 17:15; 19:14; 17:22).

-Kaspar Treier | Foto: Poderosa Pallacanestro Montegranaro Facebook

Kohtumisele tulid mõlemad meeskonnad peale hea häälestusega ning kumbki ei suutnud avaveerandajal vahet kasvatada suuremaks kui viis silma. Ka teine veerandaeg kulges sarnase mustri järgi ning poolajapausile mindi kodumeeskonna minimaalses eduseisus skoorilt 36:35.

Teisel poolajal haaras juhtohjad Montegranaro, kes mängis end kiirelt eduseisu ning hoidis seda kuni veerandaja lõpuni. Otsustavale neljandikule mindi vastu eestlase koduklubi neljapunktilises eduseisus. Montagranaro alustas viimast veerandaega suurepäraselt – esimese nelja minutiga suurendati eduseis lausa 13 punktile. Võiduks sellest siiski ei piisanud ning Verona jõudis vahe veel tagasi mängida. Kuigi eestlase koduklubi oli minimaalses eduseisus ka sisuliselt terve otsustava minuti vältel, siis tabas Terry Henderson 13 sekundit enne kohtumise lõppu kolmepunktiviske, millele Montegranaro enam vastata ei suutnud.

Kaspar Treier usaldati kaotusmängus väljakule kaheksaks minutiks, mille jooksul tõi eestlane 4 silma (kahesed 1/1, vabavisked 2/2) ning tegi ühe vaheltlõike. Lisaks sooritas Treier 4 isiklikku viga. Montegranaro parimana tõi Lamarshall Corbett 23 punkti. Verona resultatiivseim oli võiduviske tabanud Terry Henderson, kelle arvele jäi 16 silma.

Montegranaro ja Verona jagavad liigatabelis neljandat ja viiendat kohta, olles kogunud 7 võitu ja 4 kaotust. Treieri ja Montegranaro jaoks jätkub liigahooaeg 16. detsembril kui koduväljakul võõrustatakse Assigeco Piacenza (4-7) meeskonda.