Teisel poolajal lagunenud Eesti U18 koondis ei pääsenud EM-il finaali

-Hendrik Eelmäe | Foto: Siim Semiskar

Makedoonias Skopjes toimuvatel B-divisjoni U18 Euroopa meistrivõistluste poolfinaalis pidi Eesti koondis vastu võtma 68:79 kaotuse Hollandilt.

Avaveerand kuulus hollandlastele 17:15. Teisel veerandajal suutis Eesti aga 27 punkti visata vastaste 16 vastu ja poolajale mindi 42:33 eduseisus. Puhkepausilt tulles alustas Holland taas paremini ja murdehetkeks oli kolmandal veerandajal üheksapunktilise eduseisu pealt lastud hollandlaste viiepunkti rünnak, Esmalt tehti vastastele kaugviskel viga, sealt pandi kaks vabaviset sisse ja kolmas mööda. Vastased said aga ka ründelaua ja tabasid veel kolmese otsa. Viimane neljandik algas nende 55:50 juhtimisel. Holland suutis eduseisu hoida ja kuigi 2.06 enne lõppu oli Eesti veel kuue punkti kaugusel, tuli kokkuvõttes vastu võtta 11-punktiline kaotus.

Henri Drell viskas Eesti parimana 17 punkti. Hendrik Eelmäe lisas 16 silma ja 9 lauapalli ning Mark-Andreas Jaakson tegi kaksikduubli, visates 11 punkti ja kogudes 11 lauapalli. Hollandi eest viskas Morgan Stilma 18 punkti. 16 punkti ja 13 lauapalli tõi Nathan Kuta.

Pühapäevases pronksimängus läheb Eesti vastamisi Belgiaga, kes pidi poolfinaalis leppima 70:73 kaotusega Sloveenia vastu. Mängu võitja pääseb A-divisjoni.