Tiitlikaitsja Tallinna Ülikool sai Annika Kösteri kaksikduubli abil kirja esimese võidu

-Tallinna Ülikool | Foto: Siim Semiskar

Naiste korvpalli meistriliigas pidasid neljapäeval omavahelise kohtumise tiitlikaitsja Tallinna Ülikool ja G4S Noorteliiga. Ülikooli naiskond alistas noored tulemusega 78:68 (16:19, 18:21, 20:12, 24:16).

Marko Parkoneni juhendatav G4S Noorteliiga alustas kohtumist kodusaalis hästi ja asus avaveerandi järel 19:16 ette. Tasavägine mäng jätkus ka teisel mänguperioodil – Tallinna Ülikool haaras mitmel puhul viiepunktilise eduseisu, kuid veerandi lõpp kuulus taaskord Audentese neidudele, kes läksid poolajaks ette 40:34.

Annika Kösteri tabav kahene viis minutit enne kolmanda neljandiku lõppu tõi tabloole viiginumbrid 45:45 ja otsustavale veerandile mindi vastu Janne Schasmini hoolealuste napis 54:52 eduseisus. Tallinna Ülikool tegi kolme minutiga 11:0 vahespurdi (65:52) ning lähemale kui 10 punkti kaugusele G4S Noorteliiga enam ei jõudnud.

Võitjate poolelt särasid kaksikduublitega ameeriklanna Raven Fox ja Annika Köster, vastavalt 21 punkti ja 15 lauapalli ning 19 punkti ja 15 lauapalliga. Viimase arvele kogunes ka 4 resultatiivset söötu ja 4 vaheltlõiget. Kösteri efektiivsusnäitaja oli koguni 35. Kätlin Korjus panustas ülikoolinaiskonna kontosse 12 silma. G4S Noorteliiga resultatiivsemad olid võrdselt 16 silmaga Anete Elisabeth Adler ja Marie Anette Sepp. Ivetta Okuneva arvele jäi 12 punkti ja 6 lauapalli.

Tallinna Ülikoolil on nüüd turniiritabelis kirjas võit ja kaotus, järgmisena minnakse 10. märtsil võõrsil teistkordselt vastamisi Tartu Ülikool/Kaleviga. Esimese mängu pidanud G4S Noorteliiga kohtub 13. märtsil uuesti TLÜ naiskonnaga.