fbpx
Close

Tüdrukute U16 finaalis 37 punkti visanud Anna-Gret Asi viis Tartu tiitlini

-Tartu Kalev U16 | Foto: Tony Kikkas/Basket.ee

-Tartu Kalev U16 | Foto: Tony Kikkas/Basket.ee

G4S Noorteliiga tütarlaste U16 vanuseklassi finaalkohtumises võitis Tartu Kalev tulemusega 93:68 Audentese SK/TSK naiskonna.

Neidude finaalis sai paremini minema põhiturniiri võitja Audentese SK/TSK. Avaveerand võideti 15:11. Teisel veerandil elavnes ka tartlannade mäng ning Anna Gret Asi esimesel poolajal visatud 23 punkti viisid Kalevi ette 40:30, kirjutab Basket.ee.

Esimene pool kolmandast veerandist oli võrdsete heitlus, kuid seejärel sai Tartu taas jooksma ning haaras neli minutit enne neljandiku lõppu 56:40 eduseisu. Viimast veerandaega alustati Kaire Asi juhendatavate 64:52 juhtimisel. Vahe suurenes viimastel mänguminutitel rohkem kui 20-punktiliseks ja Eesti meistritiitli võttis Tartu Kalev.

Finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Anna-Gret Asi kogus 37 mänguminutiga 37 punkti, 10 resultatiivset söötu, 7 lauapalli ja 4 vaheltlõiget. Belinda Lepmets lisas 16 ja Triiny Käämer 13 punkti. Audentese naiskonna parimaks mängijaks valiti finaalmängus 16 punkti ja 11 lauapalli kogunud Helena Stina Svilberg.

Päevakangelane Anna Gret sõnas mängujärgselt, et pidi liidrirolli võtma. „Trennides tundsin, et võistkond pole finaalideks valmis, mistõttu pidin nad enda käe alla võtma. Põhiturniiril mängudel polnud meil täiskoosseisu aga finaal on finaal. Siin tuleb kõik mängu panna. Terve võistkond oli täna tubli. Vahepeal tuleb lihtsalt üksteist ergutada ja positiivset meelt hoida.“

Küsimuse peale, kus näeb andekas noor korvpallitüdruk ennast viie aasta pärast vastas Asi: „Ameerika Ühendriikides ülikoolis. Paari kooliga on juba praegu kontakti olnud.“

Kalevi peatreener Kaire Asi luges samuti nädalavahetuse kordaläinuks: „Nagu see tüdrukute korvpallis ikka on, siis enne finaale oli kõik metsas. Eile oli juba vähem metsas ja täna mängisid tüdrukud nagu kulda. Anna Greti roll väljakul oli täna teiste mängu toetav. Esimest korda mängis ta nagu tõeline kapten. Kõik teised said ka täna hästi hakkama!“ Tütre tulevikust rääkides jäi Kaire tagasihoidlikuks. „Eks teda on vaja nüüd õigel kursil hoida ja asju juurde õpetada, järjest edasi areneda.“

Audentese peatreener Reet Rausbergi sõnul ei suudetud vastaste liidrit täna rajalt maha võtta. „Anna Gret Asi tõmbas täna kogu Tartu mängu käima. Põhiturniiril saime temaga hakkama aga meie mängijatel polnud täna seda närvi, et vastu pidada. Olen nii mõneski põhimängijas pettunud, kes finaaliks polnud heas vormis. Ma ei tea, kas kevad ja päike on ära väsitanud.“

Pronksikohtumises alistas Tallinna Kalev tulemusega 60:55 Pärnu SK naiskonna.

Poolajapausile siirduti Tallinna klubi 32: 26 juhtimisel. Kolmandal veerandajal sai mängumootori paremini tööle Kalev, kes läks enne otsustavat neljandikku ette 47:32. Pärnu SK tuli aga mängu tagasi ning kui mängida oli jäänud alla minuti vähendasid Katrin Kalliti juhendatavad vahe vaid kahepunktiliseks 55:57. Viktor Kisseljova tabav vabavise suurendas Kalevi eduseisu kolmele. Pärnu kaotas rünnakul palli ning Kisseljova tabavad visked joonelt tõid lõppskooriks 60:55.

Võitjate parimana viskas naiskonna parimaks valitud Kisseljova kokku 20 silma. Galina Perednya lisas 18 punkti. Pärnu eest tõi naiskonna parimaks valitud Elena Sutt 18 ja Katariina Rõngelepp 16 punkti.

scroll to top