fbpx
Close

Hooaja täiseduga lõpetanud TTÜ KK/TSK võitis kindlalt U16 meistritiitli

-TTÜ KK/TSK U16 | Foto: Tony Kikkas/Basket.ee

-TTÜ KK/TSK U16 | Foto: Tony Kikkas/Basket.ee

TTÜ KK/TSK alistas G4S Noorteliiga U16 noormeeste finaalis KK Viimsi/Kesklinna KK tulemusega 99:68.

Põhiturniiril vaid võite tunnistanud TTÜ läks juba esimese veerandi järel juhtima 28:11. Vastastele ei loovutatud väljakul millimeetritki ja poolajaks suurendati vahe 27-punktiliseks (53:26). Joosep Heinlalt ja Illimar Raiendilt pikaks pausiks 12 silma, kirjutab Basket.ee.

Suureskoorilisel kolmandal veerandil mäng ühtlustus. Ka Viimsi hakkas õnnestuma, kuid esimeses pooles suureks veninud vahet vähendada ei suudetud. Mängu viimasele neljandikule mindi TTÜ 75:46 eduseisus.

Vaatamata suurele eduseisule juhendas pealinna meeskonna peatreener Marko Parkonen noormehi häälekalt. Viimaste sekunditeni võitluslikult mänginud ja enamuse neljandast veerandist enam kui 30 punktiga juhtinud TTÜ alistas Viimsi lõpuks 99:68.

Turniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valiti finaalmängus 11 punkti visanud Kasper Suurorg. Illimar Raiend tegi 14 punkti ja 11 lauapalliga kaksikduubli. Viimsi poolelt skooris Jorgen Rikberg 21 punkti. Finaalmängu Viimsi meeskonna parimaks valiti Hugo Kivilo, kes tõi 16 silma

Värskete Eesti meistrite peatreener Marko Parkonen sõnas Basket.ee portaalile antud intervjuus: „Kui hooaja jooksul ühtegi mängu ei kaota, siis peab olema rahul. Poisid lähevad selle tõttu ka pisut üleolevaks.“ Vaatamata turvalisele eduseisule noormehi kõvasti pingutama utsitanud Parkonen tunnistas, et vahepeal on vaja noored mängumehed maa peale tuua. „Reaalselt oli ka täna esimese poolajaga mäng tehtud ja raske on mehi sundida sellise seisu pealt. Täna nad olid finaaliks hästi valmis ja klaarisid asja kohe ära. Need mehed, kes tahavad mängumeesteks saada peavad ise sellest aru saama, et sinna on väga pikk tee veel minna. Kõvasti on vaja veel vaeva näha.“

Hõbemedalitega leppima pidanud KK Viimsi/Kesklinna KK peatreener Kaarel Traumann jäi kokkuvõtteks hooajaga rahule. „Teine koht meie jaoks sel hooajal maksimum, peame jääma rahule. TTÜ-s on head kujud ja hea treener ka. Täna oli väike tasemevahe ikka tunda.“

Noormeeste pronksimängus võitis BC Tartu kodumeeskonna Rapla numbritega 78:70.

Esimese veerandi järel 22:18 juhtima läinud kodumeeskond Raplamaa lasi teisel veerandil tartlased seitsme punktiga ette, kuid poolajapausiks jõuti 40:40 viiginumbriteni.

Kolmas veerandaeg kulges sisuliselt punkt-punktis, kuid Tartu rebis lõpuminutitel ette 61:56. Raplamaa tuli viis minutit enne normaalaja lõppu taas ohtlikult lähedale (65:62). Pärast mitmeid luhtaläinud rünnakuid skooris taas Tartu ning teisel pool tabas Erik Pärnapuu kahest vabaviskest ühe (67:63). Kaitses hästi seisnud raplakad skoorisid seejärel kiirrünnakust ning vahe oli taas vaid kaks (67:65). Mängida jäi kaks ja pool minutit. Tartu tabava vabaviske järel teenis vabavisked Andres Petjärv, kes realiseeris neist ühe (68:66). Teisel pool vastas kahe tabamusega joonelt Christopher Kalda. Minut jäi kellale ja Markus Ruubel saadeti joonele. Ka tema suutis tabada kahest ühe (70:67). Tartlastel tegi teravust Sverre Aav, kes külma närviga mõlemad trahvivisked punktideks realiseeris (72:67). Pärast Raplamaa timeouti tegi Aav vaheltlõike ning surus kiirrünnakust palli ülevalt alla. Sealt enam Raplamaa välja ei tulnud ning võidu ja Eesti meistrivõistluste pronksmedali võitsid BC Tartu noormehed.

Võidumeeskonna parimana Christopher Kalda 22 punkti ja võttis 6 lauapalli. Meeskonna parimaks tunnistatud Sverre Aav lisas 15 silma. Raplamaa eest tõi Markus Ruubel 23 punkti ja 11 lauapalli.

scroll to top