fbpx
Close

Adler tegi laua puhtaks ja Audentes võttis U16 vanuseklassis oodatud võidu

-Audentese SK/TSK U16 naiskond | Foto: Siim Semiskar

-Audentese SK/TSK U16 naiskond | Foto: Siim Semiskar

G4S Noorteliiga tütarlaste U16 vanuseklassi meistriks tuli Audentese SK/Tallinna Spordikool, kes alistas finaalis Pärnu Spordikooli tulemusega 77:52 (17:9, 28:6, 21:18, 11:19).

Audentese võistkond otsustas mängu saatuse juba esimesel poolajal, võites avaveerandi 17:9 ning juhtides pikemale pausile minnes lausa 45:15.

Kolmandal veerandajal kasvas Audentese eduseis korraks isegi 40-punktiliseks (61:21). Seejärel suutsid pärnulannad vahet pisut vähendada ja kolmanda veerandi lõpuks oli see “vaid” kahekordne – 66:33. Juba täiesti pingevaba viimase veerandi lõpuks kahandas Pärnu Spordikool vahe 25-punktiliseks.

Finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Anete-Elisabeth Adler viskas Audentese kasuks 19 punkti, võttis koguni 24 lauapalli ja jagas kaaslastele 6 resultatiivset söötu. Võistkonna parimaks nimetatud Maarja Grünmann toetas teda 18 punkti ja 6 korvisööduga. Grete Kruuk lisas 13 ja Ksenija Lebedeva 10 punkti.

-Pärnu Spordikool U16 naiskond | Foto: Siim Semiskar

Pärnu Spordikooli parimaks mängijaks nimetatud Elena Sutt kogus 21 punkti, 5 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu. Katariina Rõngelep lisas 13 punkti ja 8 korvisöötu ning Hiie Vent sai kirja 11 silma ja 9 lauapalli.

“Hooaeg näitas, et meil on kohustus võita. Kõige suurem heameel on selle üle, et viimased kaks mängu saime mängida täiskoosseisuga. Kogu eelneva hooaja jooksul olime seda vaid kaks korda teha saanud. Kui meil on kõik mängijad olemas, siis ma hetkel vastast ei näe. Poolfinaalis oli meil ilmselt lihtsam variant ja võib-olla polnud keskendumine 100%, aga täna ma võin küll öelda, et mängisime seda mängu, mida ma tahtsin ja tuli välja ka. Loodan, et ka publikule oli vaadata päris palju,” sõnas meistrite peatreener Andra Viirpalu mängujärgses intervjuus.

Pärnu Spordikooli peatreener Katrin Kallit tunnistas mängu järel, et meistritiitlini tänavu ei küünditud. “Kogu meie aur läks esimese mängu peale, see oli meie lagi. Tallinna Kalev oli meile väga raske vastane. Finaalis tundsin ma esimesel poolajal, et me ei käinud vastasvõistkonnast üle. Mina, kui treener, olin natuke võimetu siin platsi äärel. Täna läks nagu läks, eile andsime vägeva lahingu. Tüdrukud olid väga tublid ja võtsime siit, mis võtta andis,” rääkis ta.

FOTOGALERII

scroll to top