Tallinna Kalev alistas U20 EYBL-i superfinaalis lõpusekunditel Kriisa ja Žalgirise

-KA Tallinna Kalev U20 meeskond EYBL-i võitjana | Foto: KA Tallinna Kalev

KA Tallinna Kalevi U20 meeskond võitis sel nädalavahetusel Tallinnas peetud Euroopa Noorte Korvpalliliiga (EYBL) superfinaali. Tallinna Kalev läbis turniiri täiseduga, alistades finaalmänguks kujunenud otsustavas kohtumises 101:100 (20:21, 25:30, 28:15, 28:34) Kerr Kriisa koduklubi Kaunase Žalgirise.

Laupäeval alistas Tallinna Kalev alistas esmalt valgevenelaste Minski Tsmoki 89:76 ja seejärel brittide Myerscoughi Korvpalliakadeemia 94:82.

Kaunase Žalgiris jäi avamängus Myerscoughi Korvpalliakadeemiale alla 59:67, kuid võitis seejärel Minski Tsmokit 85:80.

Tallinna Kalevi ja Kaunase Žalgirise vahelist mängu alustas paremini Leedu klubi, kes võitis avaveerandi 21:20 ning juhtis poolajaks 51:46. Kolmas veerandaeg kuulus aga täielikult võõrustajatele ja viimasele kümnele minutile mindi vastu juba kalevlaste seitsmepunktilisel juhtimisel – 73:66. Oliver Suurorg tõi 12 sekundit enne lõppu kolmesega tabloole viiginumbrid (98:98) ning leedukate vabavisete järel otsustas mängu saatuse Märt Rosenthal, kes realiseeris neli sekundit enne lõppu 2+1 rünnaku.

Tallinna Kalevi resultatiivseimaks kerkis täna Daniel Beilinson, kelle arvele kogunes 27 punkti. Märt Rosenthal lisas 24 ja Marcus Merimaa 17 punkti. Kahekohalise punktisummani jõudsid veel Egert Kevvai ja Oliver Suurorg, kelle arvele jäi vastavalt 11 ja 10 silma.

Kaunase Žalgirise poolelt kerkis üleplatsimeheks Kerr Kriisa, tabas viis kaugviset ning  viskas 29 punkti. Paulius Murauskas toetas teda 23 punktiga.

Kogu hooaja jooksul vaid ühe kaotuse saanud KA Tallinna Kalevi järel tuli surnud ringiga teiseks Minski Tsmoki, jättes poodiumi madalaimale astmele Kaunase Žalgirise.