U16 koondis alustas Balti matši võiduga Läti üle, võistkonna koosseisus üllatusnimi

-Henri Veesaar | Foto: Siim Semiskar

Kolmapäevast reedeni viibib Eesti kuni 16-aastaste poiste koondis Riias, kus osaletakse Balti matšil. Turniiri avamängus alistati võõrustajamaa Läti eakaaslased tulemusega 68:55 (14:12, 23:18, 14:8, 17:17).

Tasavägise avaveerandi 14:12 võitnud Eesti jäi teisel neljandikul nelja punktiga kaotusseisu (26:30), kuid tegi seejärel poolaja lõpuni 11:0 spurdi ja vaheajale minnes oldi ees 37:30. Teisel poolajal eestlased enam eduseisu käest ei andnud. Kolmanda veerandaja järel juhiti juba 13 punktiga (51:38) ning sama suure vahega mäng ka lõppes.

Eesti resultatiivseimaks kerkis Henri Veesaar, kes viskas 14 punkti ja võttis 8 lauapalli. Kaksikduubli teinud Kaspar Sepp sai kirja 12 punkti ja 10 lauapalli ning Stephon Mac Donald ja Ken-Martti Reinart lisasid kumbki 8 silma. Läti resultatiivseim oli 15 punkti visanud Davids Grinbergs.

Rauno Pehka juhendatava U16 koondise koosseisu kuuluvad Kardo Kilk, Robert Tiger Koit, Kristjan Kroos, Gregor Kuuba, Kaspar Kuusmaa, Gerrit Lehe, Stephon Mac Donald, Daniil Mäeorg, Erik Pärnapuu, Ken-Martti Reinart, Kaspar Sepp ja Henri Veesaar. Stephon Mac Donaldi näol on tegemist noore mängumehega Hollandist Amsterdami Apollo noorteakadeemiast, kelle ema on eestlanna.

Homme kell 16.00 algavas kohtumises minnakse vastamisi Saksamaaga, kes kaotas tänases avamängus Leedule 65:73.