U18 noormehed pidid Balti matšil “külalisesinejate” paremust tunnistama

- Kaspar Kitsing | Foto: Siim Semiskar

– Kaspar Kitsing | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormeeste U18 koondis kaotas Leedus Kaunases peetaval Balti matši turniiril ka teise kohtumise, kui tulemusega 60:76 jäädi alla Türgi eakaaslastele.

Esimene veerand jäi viiki 14:14, ent avapoolaja lõpp kuulus selgelt suurepärast visketabavust näidanud Türgile ja puhkama mindi juba Eesti koondise 14-punktilises kaotusseisus (26:40). Kolmas veerandaeg mängiti taaskord viiki ning enne viimast kümmet minutit oldi taga 41:55. Tasavägiselt möödus ka kohtumise viimane veerand ja kümnest punktist lähemale eestlased enam ei jõudnudki.

Eesti visketabavus väljakult oli 37% (21/56), Türgil oli sama näitaja 46% (28/60). Lauavõitluses jäädi türklastele alla 31:45 ja pallikaotusi tegid mõlemad meeskonnad 21.

Eesti parimad skooritegijad olid Kaspar Kitsing ja Mait Peterson, kes kogusid mõlemad 13 punkti. Petersoni arvele jäi ka 7 lauapalli. Ran Andre Pehka lisas 8 ning Joonas Riismaa ja Hugo Toom said mõlemad kirja 5 punkti.

Türgi resultatiivseim oli Alperen Sengün, kes viskas 14 punkti ja võttis 16 lauapalli.

Turniiri viimases mängus läheb Eesti homme kell 12:00 algavas mängus vastamisi Läti eakaaslastega.