VAATA | U20 koondis sai EM-il suure võidu, kaheksalt eestlaselt kahekohaline punktisumma

-Mark-Andreas Jaakson | Foto: Siim Semiskar

Eesti noormeeste U20 rahvuskoondis teenis Portugalis Matosinhoses peetaval Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiril kindla võidu, kui tulemusega 99:41 alistati alagrupi autsaider Armeenia.

Aivar Kuusmaa ja Toomas Kandimaa hoolealused dikteerisid mängu algusest lõpuni ja Armeeniale mingit võimalust ei antud. Avaveerand võideti 29:9, poolajavileks oldi ees 52:25 ning enne viimast kümmet minutit juhiti juba 83:34. Eesti visketabavus väljakult oli 52% (35/68) Armeenia 32 (17/54) vastu, kuid lauavõitluses jäädi alla 33:36. Pallikaotusi tegid Eesti mängijad 10, armeenlased koguni 31.

Eesti poolel jõudsid kahekohalise punktisummani koguni kaheksa mängijat. Üleplatsimeheks kerkis 15 punkti visanud Mark-Andreas Jaakson, Sten Saaremäel ja vigastuspausilt naasnud Kirill Koršunov said mõlemad kirja 14 silma, Hendry Engelbrecht, Hugo Erkmaa, Gregor Ilves ja Mikk Jurkatamm tõid igaüks 11 ning Märt Rosenthal lisas 10 punkti. Robin Kivi, Kristian Kullamäe ja Matthias Tass tänases mängus väljakul ei käinud.

Vastaste poolel oli resultatiivseim Georgi Podkolzin 14 punktiga.

Eesti koondis tõusis nüüd vähemalt ajutiselt C-alagrupis teisele kohale, olles kogunud kolm võitu ja ühe kaotuse. Homme kell 20.15 läheb Eesti viimases ja otsustavas alagrupimängus vastamisi täiseduga jätkava Gruusiaga.