fbpx
Close

Pärast vaheaastat kõrgliigasse naasev Janis Vahter: nüüd peab paar kilo alla võtma

Avatar
-Janis Vahter | Foto: Siim Semiskar

Uuel hooajal taas kõrgliigas palliv Rakvere Tarva korvpallimeeskond andis teisipäeval teada, et uuel hooajal jooksevad nende eest väljakule kogenud ääremängija Janis Vahter ning Virumaa mees Randel Rainer Lille.

32-aastane ja 196 cm pikkune Vahter lausus Tarva Facebooki lehe vahendusel, et kaalumist, kas mängijana naasta meistriliiga tasemele või mitte, oli tal üksjagu. “Mõtlesin eelkõige, kuidas saada toimima kogu logistika, mis puudutab tööd ja kodu. Korvpallimäng käib paljuski pere arvelt,” ütles ta. “Kui oleksin 21-aastane, siis oleks see otsus tulnud tõenäoliselt lihtsamalt.”

2004. aastal Eesti meistriliigas debüteerinud ja viis aastat hiljem tee Rakveresse ette võtnud ääremängija jaoks on algav hooaeg kõrgemal tasemel neljateistkümnes. Viimati mängis Vahter kõrgliigas üle-eelmisel aastal, kui esindas Tallinna Kalev/TLÜ meeskonda, kuid mullu pallis ta just Tarva ridades esiliigas, kus kogus 24 mänguga keskmiselt 23,9 minutit, 13 punkti, 5,9 lauapalli, 1,7 resultatiivset söötu ja 1,3 vaheltlõiget.

Hiljuti tegi Janis Vahter kaasa oma sünnipaiga Saaremaa koondises rahvusvahelisel Saarte mängude turniiril Gibraltaril, kus talle ja tiimikaaslastele riputati kaela hõbemedalid.

“Nüüd on kõvasti vormi timmimist,” märkis Vahter. “Paar kilo peab alla võtma, sest sellise vormiga, mis oli mullu esiliigas, ei saa meistrisarja nalja tegema minna.”

-Randel Rainer Lille | Foto: Siim Semiskar

Sümboolse tagasituleku meistriliiga tasemele võtab ette 20-aastane ja 191 cm pikkune läbi ja lõhki kohalik mängumees Randel Rainer Lille, kes mullu esiliigas sai 23 mänguga kirja keskmised numbrid 17 punkti, 4,7 punkti, 2,9 lauapalli ja 1,3 korvisöötu.

Kolm aastat tagasi Rakvere Tarvas/Palmse Metall rivistuses kõrgemal tasemel debüteerinud Lille tähendas, et ehkki talle pakuti Eesti Maaülikooli tudengina võimalust esindada esiliigas võistlevat ülikooli korvpallimeeskonda, langes otsus siiski koduklubis jätkamise kasuks.

Sarnaselt Janis Vahterile ei saa kerge olema kahele tegevusele maksimaalselt pühendumine temagi jaoks. “Tahan ennast siiski proovile panna, olla samal ajal järje peal nii õpingute kui ka mängude ja treeningutega,” kõneles tulevane metsanduse spetsialist Randel Rainer Lille.

scroll to top
Inline
Inline