Üleplatsimeheks tõusnud Joonas Järveläinen vedas Plymouthi võiduni

-Joonas Järveläinen | Foto: Damian Pudner

Pühapäeval toimunud Suurbritannia kõrgliiga kohtumises teenisid võidulisa Joonas Järveläinen ja tema koduklubi Plymouth Raiders. Koduväljakul alistati London City Royals 84:77 (22:22, 23:21, 19:13, 20:21).

Pärast punkt-punkti mängus kulgenud avapoolaega suutis Plymouth eestlase juhtimisel mängu murrangu tuua. Kolmas veerand lõpetati Järveläineni kahe vabaviske ja kolmese ning Declan Soukupi kolmepunktiviske toel 8-0 spurdiga, neljanda veerandi keskpaigaks kasvatati vahe 14-punktiliseks. Mängu lõpus lubati külalistel vahe vähendada korraks 3-punkti peale, kuid lõpuhetkedel näidati vastastest kindlamat mängu, tasuks 7-punktiline võit.

Kohtumist vahetusmeestepingilt alustanud Järveläinen kerkis üleplatsimeheks, visates 33 minutiga 24 punkti (kahesed 5/7, kolmesed 4/8, vabavisked 2/2). Eestlase arvele kanti ka 2 lauapalli, 4 korvisöötu, 1 pallikaotus ning 4 isiklikku viga. Lisaks Järveläineni 24-punktile võib Plymouthi poolelt esile tõsta Donte Nicholase 19 punkti ja 15 lauapalliga, London City Royalsi parimana viskas Ashley Hamliton 16 punkti.

Kuue kaotuse kõrvale kuuenda võidu saanud Plymouth tõusis liigatabelis kuuendale kohale, jägmine kohtumine peetakse 28. detsembril, kui koduväljakul võõrustatkse Surrey Scorchersi meeskonda.