fbpx
Close

Üllatusnimed U20 koondises: Kanada väliseestlane ja aastaid “radari all” USA-s mänginud tagamees

Avatar
-Eesti korvpallikoondislane | Foto: Siim Semiskar

Käesoleva nädala esmaspäevast on peatreener Aivar Kuusmaa käe all juuli keskel Portugalis toimuvaks B-divisjoni EM-finaalturniiriks valmistumas Eesti U20 korvpallikoondis. Üldsusele tuntud mängumeeste hulgas on ka paar üllatusnime, kelle kohta ka tõsisemad korvpallifännid tõenäoliselt väga palju ei tea.

Koondise kandidaatide hulgas on 20 mängumeest, kellest nimekamad on juba ka meestekoondises olulist raskust kandnud Kristian Kullamäe, Itaalia esiliigas pallinud Mikk Jurkatamm, USA kolledžikorvpalli mänginud Matthias Tass. Itaalia madalamate liigade kogemusi toovad tiimi Hugo Erkmaa ja Kirill Koršunov ning Tšehhi esiliiga võitjana on kohal Mark-Andreas Jaakson.

Eesti korvpallipubliku jaoks senitundmatud nimed on Indrek Sunelik ja Julian Lepp. Esimene neist kasvas välja Marko Parkoneni käe alt BC Kalevi noorteklubist, kuid läks noores eas ookeani taha. Teine noormees on Kanada väliseestlasest 190-sentimeetrine tagamängija, kes internetist leitavate andmete kohaselt pallis viimati King’s Christian Collegiate nimelises tiimis.

“Sunelik mängis U16 eestikad minu käe all Eestis ja siis läks USA-sse. Ta on vahepealsel ajal mitmes keskkoolis mänginud ja minu teada olid tal nüüd mõned pakkumised ka ülikoolidelt. Aga väidetavalt on tal kasulikum aasta veel treenida, et huvi tekitada parema tasemega ülikoolide hulgas,” kommenteeris Suneliki noorteklassis juhendanud Marko Parkonen Korvpall24.ee portaalile.

“Ta on tagamängija, positsioonidel 1-2. Pigem korvile orienteeritud mees, kes tahab punkte visata,” kommenteeris Parkonen ja tõi võrdluseks samuti enda õpilased Mark-Andreas Jaaksoni ja Marten Maide, kes tema sõnul kõik üsna sarnased tüübid – kahe meetri alla pikad, ründavad tagamängijad.

Indrek Suneliki stiilinäited Youtube’ist

“Julian Lepa nimi kerkis kuskilt üles, aga kellelgi täpsemat infot ei olnud. Ma võtsin ühendust ja pakkusin, et kui soovib, siis saab tulla ennast proovile panema. Ütlesin talle, et midagi lubama ei hakka,” kommenteeris Korvpall24.ee portaalile Eesti Korvpalliliidu tehniline direktor Alar Varrak. “Nad isaga arutasid ja otsustasid ise lennupiletite eest makstes kohale tulla. Mina olin temast näinud vaid tipphetkede videot.”

Julian Lepa stiilinäited Youtube’ist

“Välismaal on lubatud kahe passi omamine ja enamus inimesi kasutab selle võimaluse ära. neid topeltpassiga inimesi ikka liigub ringi,” kommenteeris Varrak küsimust, kui palju selliseid korvpalli mängivaid väliseestlasi võiks meie jaoks veel n-ö radari all laias maailmas olla.

Aastate tagant mäletame meestekoondise katsetelt kogukat hiiglast Jaan Montgomeryt ning samast ajast ka Renato Lindmetsa, kes tänaseks oma elu Eestiga sidunud ja esindab Eesti 3×3 korvpallikoondist. Aasta tagasi tegi U18 koondises debüüdi Mehhikost pärit 205 cm pikkune tsenter Andres Matute Perner.

Sel nädalal on U20 koondis treeninud Audentese spordihoones ning reede-laupäev ootavad ees kaks treenimängu Riias, kus kohtutakse Läti ja Hiina U19 tiimidega, kes valmistuvad MM-finaalturniiriks. Pärast jaanipäeva ootab ees treeninglaager Pärnus ning juuli alguses taas Tallinnas. 5. ja 6. juulil mängitakse treeningmänge Läti U20 koondisega ning 10. juulil asutakse Portugali poole teele.

Varraku sõnul on enamus koondislastest juba kohal, vaid kolm meest liituvad teistega hiljem: “Koršunov liitub järgmisel nädalal, Kullamäe ja Tass tulevad juuli alguses. Tuntumatest nimedest Sander Raieste, Henri Drell ja Kaspar Treier erinevatel põhjustel koondisesse ei tule.”

EM-finaalturniir toimub 12.-21. juulil ning Eesti kuulub C-alagruppi koos Rootsi, Kosovo, Hollandi, Gruusia ja Armeeniaga.

Eesti U20 koondise kandidaadid: Kristian Kullamäe, Mikk Jurkatamm, Hugo Erkmaa, Gregor Ilves, Märt Rosenthal, Robin Kivi, Oliver Suurorg, Mark-Andreas Jaakson, Jaan-Erik Lepp, Erik Schmalz, Sten Saaremäel, Indrek Sunelik, Julian Lepp, Romet Käämer, Kirill Koršunov, Kevin Sünd, Matthias Tass, Karl-Kristjan Karpin, Hendry Engelbrecht ja Arthur Herman Entsik.

Peatreenerina juhib vägesid Aivar Kuusmaa ning abitreeneriteks on Toomas Kandimaa ning Arkko Pakkas.

scroll to top
Inline
Inline