fbpx
Close

Kapten Erik Makke U14 koondise debüütturniirist: võime päris uhked olla!

-Erik Makke | Foto: Siim Semiskar

-Erik Makke | Foto: Siim Semiskar

Möödunud nädalavahetusel Paides toimunud U14 Balti matšil tüüris kaptenina hõbemedalid teeninud Eesti koondist mängujuht Erik Makke. Kunagise Eesti koondise keskmängija Kristjan Makke poeg on hetkel omavanuste hulgas veel teistest oluliselt lühem, kuid kompenseerib selle puuduse osavuse ning energilise ja emotsionaalse mänguga.

Eesti koondise 72:70 võidumängus Leedu vastu oli Keila Korvpallikooli kasvandik Makke väga olulises rollis, kui kogus kõik oma 12 punkti vabaviskejoonelt (12/15), meelitades leedukatelt päris mitu viga välja kolmepunktiviset sooritades. Kõikides kohtumistes paistis noormees silma koondise emotsionaalse liidrina, kes oli pidevalt kaaslasi innustamas, lohutamas või üles kütmas.

Pärast medalite kaela saamist Korvpall24.ee portaalile intervjuu andnud tagamängija rääkis lahti, kuidas suudeti meeskondlikult Läti mängus sees olnud ärevusest järgmiseks päevaks Leedu vastu lahti saada ning kiitis koondise head sisekliimat. 206 cm pikkuse isa poeg lootis ka, et tal on ees ootamas üks korralik kasvuspurt. Seni tuleb aga tuleviku nimel kõvasti harjutada.

Kuidas oma sõnadega turniiri kokku võtaksid?

Esimene päev oli raske. Läti vastu tuli selline halb kaotus. Oleks pidanud neile paremini vastu saama. Aga teiste päevadega võib täiesti rahule jääda. Leedu üle saime kõva võidu ja lõpuks saime teise koha. Päris uhke võib olla!

Kas avamängus Läti vastu esimene poolaeg läks närvide nahka?

Kindlasti! Ikkagi esimene koondisemäng. Meil oli küll enne üks mäng Venemaaga, aga see oli mitteametlik. Rahvas elas kõik kaasa ja… päris raske oli käima saada. Viskeprotsendid olid päris halvad. Kõigil oli vibra sees, sellest oli aru saada. Enne mängu rääkisime poistega sellest riietusruumis ka… ühesõnaga olime kõik päris närvis.

Kuidas te Leedu mänguks ennast suutsite koguda?

Põhiline oli, et riietusruumis rääkisime enne mängu, et ei lase asja selliselt käest ära. Tahtsime kõvasti vastu hakata ja näidata leedukatele. Läksime, tegime ja võitsime. Läksime kõva vaimuga mängule ja pidureid peal polnud.

Kuidas poisid koondises omavahel läbi saavad? Kas tiimi sisekliima on hea?

Väga lahe seltskond on see! Tubades ei ole keegi kunagi üksi, alati on kõik koos. Kõik kutid, kes siin on, neid peab tänama hea tiimitöö eest. Väga vahva sats on.

Kes Sinu hinnangul selle koondise liidrid on?

Kindlasti Gerrit Lehe. Ta on igal pool käinud ja suured klubid on teda kutsunud ennast näitama. See on lihtsalt aja küsimus, kuni ta saab kuskile välismaale mängima. Temal on kindlasti suured lootused.

Kas ise loodad ka tulevikus tippkorvpalli poole vaadata?

Kindlasti vaatan. Pikkus praegu väga ei aita, aga loodame, et tuleb hilisemas eas kasvuspurt ja see toetab mind. Praegu pean rohkem viset treenima ja siis kunagi, kui pikkus abiks, on natuke lihtsam.

Kas koondises oldud ajal õppisid ka midagi uut juurde?

Kindlasti. Aivo Erkmaa on väga hea treener ja sain temalt päris palju uusi teadmisi. Eriti seda, et ta rõhutas pikale söötmise tähtsust. Viimases mängus proovisime neljandal veerandil pidevalt pikkadele palli anda. Vaatan nüüd edaspidi ka oma klubi pikka hoopis teise pilguga ja kindlasti otsin teda palju rohkem.

scroll to top