fbpx
Close

USA koondise parim mees MM-il on Gregg Popovich?

Avatar
-Gregg Popovich | Foto: AFP/Scanpix

Korvpall24.ee on maha saanud järjekordse podcastiga ning loomulikult keskenduti sel korral peagi Hiinas algavale korvpalli MM-ile. Üheskoos tõdeti, et USA-l on tõenäoliselt läbi aegade üks lahjemaid koosseise välja panna, alates sellest ajast, kui NBA mängijad turniiridel kaasa teevad.

Portaali peatoimetaja Siim Semiskari kõrval lahkasid MM-i koosseise korvpallifännid ning Korvpall24.ee toimetajad Raivo Tammus ja Markko Lehtme. Pikemalt peatuti paljude suurturniiride soosiku USA koondise juures.

“Minule ei jää silma mitte konkreetselt keegi sellest 12-liikmelisest meeskonnast, vaid just peatreener Gregg Popovich,” juhtis Semiskar tähelepanu USA standardite kohta suhteliselt tagasihoidlikule mängijate valikule. Samas naljaga pooleks pidas ta ameeriklaste peatreenerit väga võimekaks: “Kui anda Popovichile 12 Optibet Rahvaliiga meest, siis võiks ka MM-il imesid sündida.”

Raivo Tammus lisas, et seekordsele MM-ile sõitev koosseis on nimede poolest kindlasti hulga nõrgem, kui läbikukkunud 2002. ja 2006. aasta tiimid: “Starpowerit ei ole, isegi kui all-star’e vaadata. Kemba Walker on neil kõige nimekam mees. Ja korvi all peab hakkama saama Mason Plumlee, kes ei ole NBA-s isegi oma meeskonna staar, vaid sekkub mängu pingilt.” Samas helge kohana leidis ta, et ühtlane löögirusikas ning õigete meeste mängitamine võib tuua turniirivõidu: “Kui Brook Lopez’it osatakse ka rohkem ära kasutada, siis on USA-l suur šanss see asi kotti panna.”

E-alagrupist, kus USA koos Türgi, Tšehhi ning Jaapaniga mängima hakkab, kuulake podcastis pikemalt alates 30:19.

scroll to top
Inline
Inline