USA-s olid võidukad nii Konontšuki, Pehka kui Tederi koduvõistkonnad

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men's Basketball Facebook

-Artur Konontšuk | Foto: Southern Miss Men’s Basketball Facebook

Erinevates USA üliõpilasliigades said võidurõõmu tunda kõik kolm eile hilisõhtul väljakul käinud Eesti korvpallurit – Artur Konontšuk, Ron Arnar Pehka ja Johanna Eliise Teder.

Artur Konontšuki kodumeeskond Southern Miss Golden Eagles sai NCAA kõrgeimas divisjonis koduväljakul dramaatilise 72:69 võidu Southern Illinois Salukise üle. Avapoolajal 17-punktilisest kaotusseisust välja tulnud võõrustajad olid veel minut enne lõppu punktiga taga (68:69), kuid tabasid viimase 26 sekundi jooksul neli vabaviset.

Vahetusmängijate pingilt sekkunud Konontšuk kogus 18 minutiga 5 punkti (kahesed 2/2, kolmesed 0/1, vabavisked 1/2), ühe lauapalli, ühe viskeblokeeringu ja 2 pallikaotust, enne kui ta viie veaga pingile langes.

Southern Miss jätkab hooaega kolme võidu ja seitsme kaotusega.

NAIA teises divisjonis alistas Ron Arnar Pehka kodumeeskond Trinity International Trojans kodus Calumet Crimson Wave’i 100:93. Koduvõistkond haaras ohjad kohe mängu alguses ja poolajaks juhiti 46:32. Külalised jõudsid lõpus veel kahe punkti kaugusele (87:89), kuid juhtima ei pääsenud nad kordagi.

Algviisikus alustanud Pehka teenis 33 minutit mänguaega, mille jooksul viskas ta 14 punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/4, vabavisked 4/4), võttis 5 lauapalli, jagas kaaslastele 6 resultatiivset söötu ja tegi ühe isikliku vea.

Pehka koduülikoolil on nüüd kirjas kolm võitu ja seitse kaotust, oma konverentsis hoitakse kahe võidu ja viie kaotusega 11. kohta.

NJCAA kõrgeimas divisjonis võttis Johanna Eliise Tederi koduvõistkond South Plains Lady Texans kindla 68:45 võidu külla sõitnud Western Texas Lady Westernersi üle. Avaveerandi järel juhiti 20:12, poolajaks 36:22 ja enne viimast kümmet minutit 52:37.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Teder pääses väljakule 21 minutiks, mille jooksul kogunes tema arvele 2 punkti (kolmesed 0/2, vabavisked 2/2), 3 lauapalli, 7 resultatiivset söötu, 4 vaheltlõiget, sama palju pallikaotusi ning 2 isiklikku viga.

NJCAA edetabelis teisel kohal paiknev South Plains jätkab 13 mängu järel täiseduga. Konverentsisisene saldo on võistkonnal 2-0.