fbpx
Close

USA ülikoolid on alustanud konkureerimist Markus Ilveri allkirja nimel

Avatar
-Markus Ilver | Foto: Siim Semiskar

Noortele Euroopa korvpallilootustele keskenduv väljaanne Eurohopes andis eelmisel nädalal oma Twitteri kontol teada, et nende andmete kohaselt on Eesti noortekoondislasele Markus Ilverile pakkumise teinud Nebraska ülikool.

18-aastane ja 203 cm pikkune ääremängija pallib järgmisel hooajal veel Massanutteni sõjaväeakadeemias keskkooli tasemel, kuid tundub, et eestlasest talent saab ülikoolivaliku ära teha üsna varakult.

Aprillis sõnas Ilver Korvpall24.ee portaalile: “Need ülikoolid, kes olid enne minust huvitatud, on veel alles ja huvilisi on veelgi juurde tulnud, ühtegi pakkumist veel saanud pole. Mõne ülikooliga oleme kuus korra-kaks ikka sõnumeid vahetanud.”

Veidi hiljem tegi noormehega intervjuu seesama Eurohopes’i veebileht, kelle toonaste andmete kohaselt tegi Ilverile pakkumise George Masoni ülikool.

Ilverilt küsiti, mida ta kavatseb kolledžit valides oluliste aspektidena vaadata. “Minu jaoks saab kõige tähtsam olema hea akadeemiline tase, suurepärane klapp tiimi ja treeneritega ning kõrge sportlik tase. Tahan kuuluda ühte tiimi kõvasti tööd tegevate kaaslastega, et saaksin selles keskkonnas igapäevaselt areneda,” vastas noormees.

Nebraska ülikooli näol on tegemist loomulikult NCAA I divisjoni kooliga, mis kuulub Big Ten konverentsi. Cornhuskersi nime kandev korvpallimeeskond on ülikooli ajaloos NCAA finaalturniirile jõudnud kokku seitsmel korral, viimati aastal 2014.

Peatreenerina tüürib Nebraska meeskonda endine NBA mängumees ja peatreener Fred Hoiberg, kes aastatel 1995-2005 esindas NBA-s Indiana Pacersit, Chicago Bullsi ja Minnesota Timberwolves’i ning 2015-18 töötas Bullsi peatreenerina.

Nebraska ülikoolist on sirgunud mitmeid NBA korvpallureid, kellest tuntumad on Stu Lantz, Tyronn Lue, Eric Piatkowksi, Erick Strickland ja Mikki Moore.

George Mason’i ülikooli korvpallimeeskond kannab nime Patriots ning NCAA finaalturniirile on jõutud läbi ajaloo kuuel korral, viimati 2011. aastal. 2004 murti välja suisa nelja parema hulka. NBA-sse on koolist jõudnud vaid kolm mängijat, kellel kõigil jäi karjäär kõige kõrgemal tasemel üürikeseks.

scroll to top
Inline
Inline